Cristiano Ronaldo hravě ovládne celé hřiště. Na fotografii z dětství vás jeho rošťácký kukuč ovládne všechny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ronaldo
Ronaldo

Jako malý chlapec byl Cristiano Ronaldo velmi roztomilý. Když se ale dostal do puberty, bylo to s ním těžší a jediné místo, kde dokázal pracovat se svým temperamentem, bylo právě fotbalové hřiště. Jak vyrůstal jeden z nejslavnějších fotbalistů dnešní doby?

Jeden z nejlepších fotbalistů současnosti Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro se narodil v roce 1985 na portugalském ostrově Madeira. Jeho matka Maria byla kuchařka a otec José obecní zahradník.

Pochází z chudých poměrů

Nedostatek financí a alkoholismus otce byly také důvody, proč Maria uvažovala o potratu, když čekala Cristiana. Doktor to ale odmítl, a ona díky tomu porodila budoucího slavného fotbalistu.

Roztomilý tmavooký kudrnáč vyrůstal v chudých poměrech v jednom pokoji se třemi dalšími sourozenci.

Fotbal Cristiano miloval od dětství. Začínal v roce 1992 v amatérském týmu Andorinha. Ve dvanácti letech se dostal na třídenní soustředění, kde si ho do svého týmu vybral portugalský sportovní klub, a on se dostal na fotbalovou akademii.

Zdroj: OHPIX / Profimedia

Ani choroba ho nezastavila

Ve čtrnácti letech se rozhodl úplně skončit se školou poté, co byl vyloučen za to, že hodil židli na svého učitele, který ho nerespektoval. Věřil, že je dostatečně nadaný, aby se prosadil ve fotbale, a nemýlil se.

Chvíli to ale vypadalo na úplný konec sportovní kariéry. Byla mu diagnostikována nepravidelná činnost srdce. Cristiano ale podstoupil operaci a za pár týdnu byl už zase na hřišti.

Profesionální kariéru později zahájil v klubu Sporting Lisabon, ze kterého v roce 2003 přestoupil za 12,2 milionu liber do Manchester United.

O šest let později jeho cena vzrostla na astronomických 80 milionů liber, za které ho koupil Real Madrid, což ho na čtyři roky činilo nejdražším hráčem světa.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články