Žena si pustila slavný horor a za 10 dní připravila dceru o život. Tvrdila, že ji posedl démon

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vymitac dabla
vymitac dabla

Filmy můžou v lidech vyvolat různé emoce. Smích nebo pláč nejsou ničím výjimečným, ale inspirace k vraždě už zavání bláznovstvím. Když v roce 1973 přišel do kin horor s názvem Vymítač ďábla, nikdo neměl tušení, co vše může způsobit.

Horor, který byl kritiky často řazen na seznam nejděsivějších filmů, vyprávěl příběh o malé dívce, která byla posedlá ďáblem.

Její matka byla úspěšná herečka, takže si zprvu nevšimla, že se dívčino chování mění. Poté se ji ale snažila všemožnými způsoby zachránit.

Děsivý příběh je skutečný

Snímek byl inspirován skutečným příběhem exorcismu, který se udál ve státě Maryland v roce 1949. Na rozdíl od filmu se ale jednalo o chlapce.

Jeho teta ho naučila zacházet s takzvanou Ouija tabulkou, která umožňovala komunikaci s duchy a záhrobím. Od té doby se začaly v domě dít divné věci.

Matka později zjistila, že původcem divných zvuků nejsou hlodavci, nýbrž chlapec, se kterým se divně třásla postel nebo židle.

Rodina vyhledávala pomoc všude možně, až jim byl doporučen jistý kněz Albert Hughes, který už při prvním kontaktu s chlapcem, jehož oči byly prázdné, poznal, že je posedlý několika démony.

Vymítání se mu ale nezdařilo a po několika pokusech skončilo ještě větší agresivitou chlapce a zraněním kněze.

Léčbu převzal další kněz William Bowdern, který byl známý svou urputností. Spolu se svými pomocníky se rozhodl chlapce pokřtít a tím ho zbavit démonů.

Po rituálu skončili pokousáni a poškrábáni, ale chlapec si nakonec hostii vzal.

Po sérii šílených záchvatů se chlapec zcela zklidnil a vrátil do normálního života.

Úspěšný horor nepřímo způsobil tragédii

Film Vymítač ďábla byl v roce 1974 nominován na Oscara hned v deseti kategoriích a dvě z nich proměnil.

Ve stejném roce získal také čtyři Zlaté glóby. Bohužel je sním spojena i jedna hrůzná událost.

V roce 1980 žena jménem Patricia Ann Frazier sledovala tento film a deset dní poté zabila svou čtyřletou dceru a vyřízla jí z těla srdce. Tvrdila, že dcera byla posedlá démony a film ji v tom utvrdil.

I když ve filmu dívce nikdo srdce z těla nevyřezal. Byla nakonec shledána nevinnou z důvodu nepříčetnosti a předána do péče své matky.

Nikdo tomu moc nechtěl věřit. V trestním stíhání totiž zaznělo, že Patricia svou dceru týrala, a byla tedy naprosto příčetnou chladnokrevnou vražedkyní.

Dceru údajně zabila proto, že si chtěla najít nového přítele.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články