Lidské monstrum: Garavito si měl odsedět 2 000 let. Ze zvráceností, kterých se dopouštěl, se vám sevře hrdlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Luis Garavito
Zdroj: Luis Garavito, Public domain, via Wikimedia Commons

Luis Alfredo Garavito Cubillos se narodil roku 1957. Tehdy nikdo nemohl tušit, že se z něj o pár desítek let později stane vraždící bestie. Médii byl dokonce před nedávnem označen za největšího sériového vraha dětí na světě.

O Garavitově dětství nejsou žádné doložené informace, avšak z výpovědí jeho i jeho přátel vyplývá, že jeho otec byl alkoholik a matka prostitutka. Není tedy divu, že na něm osud zanechal psychické rány.

Jako malý byl údajně nucen sledovat svou matku, jak tráví noci se svými klienty. Podnapilý otec ho dokonce některým podstrčil jako oběť, která se k aktu musela přidat.

Utekl z domova. Kdyby věděl, co ho čeká, možná by zůstal

Garavito byl teprve osmiletý chlapec, když se mu podařilo jedné noci uniknout z domova. Nějaký čas bloudil ulicemi, později byl ale natolik vyhladovělý a zesláblý, že přijal jakoukoli pomoc.

K jeho smůle mu teplou deku a trochu jídla nabídl bezdomovec, který se později projevil jako pedofil a Garavita znásilnil. Trvalo dlouho, než si chlapec opět vybudoval důvěru k lidem.

Později Garavito objevil skupinu lidí, do které zapadl. Stal se součástí gangu, který okrádal lidi o jídlo, peníze i auta. Od gangu se oddělil až po několika letech, kdy začal s vraždami a násilnostmi na malých dětech.

Kvůli občanské válce si jeho činnosti nikdo nevšiml

Kolem roku 1992 začal Garavito znásilňovat a vraždit chlapce ve věku mezi devíti a šestnácti lety. Jenže tou dobou v Kolumbii zuřila desetiletá občasná válka. Každé pohřešované dítě tak bylo považováno za její oběť.

Až o pět let později byly odkryty masové hroby a objeveny desítky dětských těl. O rok později byly nalezeni dva mrtví chlapci se známkami znásilnění. Police rozjela vyšetřování, které ji nakonec dovedlo až ke Garavitovi.

A to díky bezdomovci, který se připletl do jedné jeho rvačky s chlapcem, kterému tím pravděpodobně zachránil život. Garavito byl zatčen poté, co se v jeho věcech našly poznámky o vraždách a na tělech obětí stopy jeho DNA.

Krutý a bezcitný. Přiznal se k neskutečnému počtu vražd

Garavito se k většině vražd přiznal okamžitě. Nemělo smysl se všemi těmi důkazy zapírat. Těla obětí vykazovala známky dlouhého mučení, někteří chlapci měli uřezány pohlavní orgány.

Většině těl navíc po smrti Garavito odřezal hlavu. Sám se nakonec přiznal k vraždě a znásilnění sto čtyřiceti dětí, odsouzen byl za zabití celkově sto sedmdesáti dvou lidí.

Garavitovi byl vymezen trest ve výši téměř dvou tisíc let, jenže kolumbijské právo povoluje vězení maximálně na čtyřicet let. Navíc vrah pomohl policii najít těla většiny obětí, proto mu byl trest nakonec snížen.

Konečným verdiktem je tedy dvacet dva let vězení, což je ale podle mnohých opravdu slabý trest za to, čeho se Garavito dopustil. Bohužel podle tamní policie je to adekvátní rozhodnutí.

V současné době si tento sériový vrah odpykává trest ve věznici s nejvyšší ostrahou v kolumbijském Valleduparu. Předpokládá se, že by mohl být podmínečně propuštěn v roce 2023.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články