Harpuna v hlavní roli: Vražda rodiny Sharpeových byla nakonec objasněna. Muž si odpykává 33letý trest

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sharpe family
Sharpe family

Pod pojmem Vraždy v rodině Sharpeových rozumíme dvě vraždy, které byly provedeny velmi brutálně a z nichž byl nakonec obviněn sám člen rodiny. John Myles Sharpe zabil svou ženu, o několik dní později usmrtil stejným způsobem i teprve dvouletou dcerku.

Obě vraždy provedl Sharpe střelnou zbraní, avšak netradiční. Použil vystřelovací harpunu, kterou několikrát oběma obětem vypálil přímo do hlavy.

Ačkoli byly obě osoby nahlášeny jako pohřešované, policie vyšetřovala případ jako podezření na vraždu, a nakonec bylo vše odhaleno. John si vysloužil mnohaholetý trest vězení.

Jeho žena byla těhotná, on dítě nechtěl. Příbuzní ale nepozorovali neshody

Zhruba pět měsíců před vraždou oznámila manželka Anna Johnovi, že čeká další dítě. On si uvědomil, že po dceři Grace už dalšího potomka nechce.

Mezi manželi tak začalo docházet k častým hádkám, při kterých muž ženu i budoucí dítě odmítal. Když však dva dny před vraždou navštívila rodina příbuzné, podle jejich výpovědí nebylo na páru znát, že by se v poslední době hádali.

24. března 2004 došlo mezi manželi k hádce, po které John přinesl z kůlny harpunu a na manželku ležící v posteli dvakrát vystřelil. Poté, co jí prorazil ostrým kopím lebku, ji pohřbil na zahradě.

Brzy ji nahlásil jako pohřešovanou. O svou dceru se ještě několik dní staral, 27. března se ale opil a několika střelami zabil i ji. Jelikož dívka dlouho plakala, vypálil po ní celkem pětkrát.

Přitom použil i ta kopí, kterými zabil její matku. Ta musel vytáhnout z lebky mrtvé ženy, aby je mohl opět zasadit do harpuny a vystřelit.

Dostal třicet tři let za mřížemi

Celá událost měla dohru, když po pár dnech navštívil John železářství, kde nakoupil lepicí pásky, pily a nože, svou ženu vykopal z hrobu, rozřezal ji a zbavil se jejího těla na skládce.

Případ byl dlouho vyšetřován a autoritám se příliš nezdálo náhlé zmizení ženy a dítěte. Byl proto zařazen do spisů jako pokus o vraždu a za hlavního podezřelého byl označen právě John.

Ten se při prvním výslechu bránil všem obviněním. Při tom druhém ale přiznal obě vraždy. Policistům řekl, že jeho žena byla manipulativní a náladová, a proto ji zabil.

O dívku se prý chtěl postarat, po pár dnech si ale uvědomil, že to sám nezvládne. Navíc mu vším připomínala manželku, proto se jí zbavil také.

5. srpna 2005 vyřkl soud konečný verdikt. John Sharpe byl za obě vraždy odsouzen ke třiceti třem letům vězení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články