Děsivé příběhy turistů, kvůli nimž budete chtít zůstat doma

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Duch nad jezerem
Zdroj: Shutterstock

Pobyt na čerstvém vzduchu a výlety do přírody jsou zdravé nejen pro naše tělo, ale také mysl. Občas se ale z harmonické procházky venku může stát hororové drama, na které člověk nikdy nezapomene. Jaké děsivé příhody se turistům skutečně staly?

Mizející turisté v Austrálii

Turisté v minulosti beze stopy mizeli při svých túrách u protinožců. Od roku 1989 jich zmizely zhruba dvě desítky a nikdo netušil proč. Až po čtyřech letech, kdy byly nalezeny ostatky prvních zmizelých, se přišlo na to, že se většina z nich stala obětí sériového vraha.

Ivan Milat byl v roce 1996 u soudu usvědčen ze sedmi vražd, za které dostal sedm doživotních trestů. Obětí bylo ale rozhodně více, a navíc se hrůznými činy inspiroval také jeho synovec. Ten v roce 2010 vyrazil na túru s kamarádem a zabil ho. Svůj čin zdůvodnil tím, že je přece Milat a všichni ví, co jeho strýc udělal.

Tajemný duch nad jezerem

Ve strašidelnou podívanou se můžou proměnit procházky kolem Půlměsícového jezera v americkém státě Washington. Více svědků uvedlo, že nad hladinou vidělo vznášejícího se ducha ženy. Jestli se jedná pouze o výplod fantazie, nebo realitu, byste se museli přesvědčit sami.

Pravdou však je, že okolí jezera se v minulém století stalo místem vraždy. Barmanka Hailie se v roce 1936 zamilovala do muže jménem Monty a vdala se za něj. Manželství nebylo šťastné a po roce se po Hailie slehla zem. Pomluvy říkaly, že utekla s námořníkem.

O čtyři roky později se ale zjistilo, že to nebyla pravda, jelikož její mrtvé tělo vyplavalo na hladinu jezera. Podle vyšetřování byla uškrcena a poté někdo její tělo takzvaně saponifikoval, což znamená, že na hladinu jezera vyplavalo bílé torzo vypadající jako kus mýdla.

Stopy z lana, kterým byla uškrcena, policii navedly k jejímu manželovi a ten putoval do vězení. Po několika letech byl propuštěn. Turisté tvrdí, že duch Hailie je stále v okolí jezera.

Zachráněni mrtvým mužem

Také rande na vrcholku hory se může proměnit v boj o přežití. Brandon a Gina se vydali na vrcholek Mount San Jancita v Kalifornii a během improvizované koulovačky se ztratili.

Bez jakéhokoliv vybavení byli nuceni přečkat několik nocí v teplotách kolem bodu mrazu. Měli však štěstí, protože narazili na opuštěný stan s kempingovým vybavením. Podle nalezených dokumentů patřil jistému Johnu Donovanovi. Ze zápisků v deníku zjistili, že jsou uvězněni v rokli, stejně jako byl kdysi on. V deníku našli také jeho rozloučení společně s posledním přáním.

Beznadějná situace pro ně ale naštěstí měla dobrý konec. Ve vybavení Johna našli sirky a rozdělali oheň, který upozornil jednu z helikoptér, která po nich pátrala. Byli tak zachráněni mrtvým mužem, jehož tělo nakonec záchranáři také našli a podle jeho přání pochovali na vojenském hřbitově ve Virginii.

Záhadný Ďatlovův průsmyk

Devět ruských turistů zemřelo v roce 1959 za nevyjasněných příčin v oblasti severního Uralu. Jejich těla byla nalezena v děsivém stavu. Napůl oblečení se zlomenými kostmi a někteří bez očí či jazyka leželi mimo stan.

Oficiální příčinou smrti bylo u šesti z nich podchlazení a u tří nastala smrt v důsledku fyzického traumatu. Tragédie se stala předmětem mnoha konspiračních teorií, jak vlastně k úmrtí došlo. Jako nejpravděpodobnější verze se jeví lavina. Vyšetřování případu bylo několikrát obnoveno, ale co přesně se tehdy stalo, už zřejmě nikdo nebude schopen určit.

Rumunský les hrůzy

Mezi známé oblasti v Rumunsku patří rozhodně Transylvánie, která je známá především díky Drákulovi. Nejen on však budí pozornost turistů. Les s názvem Hoia Baciu bývá totiž přezdíván les hrůzy.

Mnoho turistů v minulosti popsalo, že je při procházce tímto lesem přepadaly pocity nevolnosti, úzkosti, slyšeli podivné zvuky nebo šílený smích, a dokonce někteří z nich skrze fotoaparáty zachytili podivné stíny vypadající jako vznášející se těla v hábitech.

Dokonce ani průvodce Alex Surducan nechce po jednom z děsivých nočních zážitků v lese přespávat. Ze spánku ho tehdy totiž probudily zvuky podobné dusotu kopyt kolem jeho stanu. V lese se prý kdysi ztratil pastýř se stádem dvou stovek ovcí a rozhodně nebyl jediný.

V sedmdesátých letech se do lesa zatoulala pětiletá holčička, a ačkoliv ji velmi rychle našli, zestárla nejméně o pět let, což dokonce potvrdil lékař. Dívenka si však vůbec nepamatovala, co se s ní v době, kdy byla ztracená v lese, dělo.

Zdroj: grunge.com, en.wikipedia.org, sokujiciplaneta.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články