Komerční sdělení

Zlaté a historické mince v sobě skrývají poklad

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
mince stare
mince stare

Jestliže jste v minulosti investovali do nákupu zlatých mincí, případně doma máte kupříkladu staré numismatické mince po předcích, pak vězte, že se v nich může skrývat poměrně velké bohatství.

V poslední době výrazně roste cena zlata. Je na nejvyšších hodnotách za posledních zhruba 7 let, díky čemuž je ideální doba jej výhodně prodat u některého z tuzemských obchodníků. Nejprve je dobré si nechat provést ocenění mincí, na jehož základě vám odborníci zjistí, jaký poklad se v nich skutečně skrývá.

Hodnota zlatých mincí prudce stoupá

Cena zlata je samozřejmě závislá na tom, v jaké měně jej hodláte prodávat. Drobnou výhodu máte, pokud pro prodej zvolíte Slovensko. U našich východních sousedů totiž už řadu let platí euro, které je přeci jen stabilnější a silnější nežli koruna. To však nic nemění na tom, že při prodeji zlatých mincí i v tuzemsku získáte velmi zajímavý obnos. Aktuálně se ceny zlata pohybují už nad hranicí 37 tisíc korun za trojskou unci.

Zdroj: 123RF.COM

Nechte si poradit od odborníků

Pakliže doma máte zlaté mince, případně jiné numismatické mince s historickou hodnotou, je na místě se poradit s předními znalci. Učinit tak můžete již v pátek 6.3. v Obecním domě v Praze, který se nachází hned vedle známé Prašné brány. Během dne vám zde budou k dispozici odborníci nejen z Česka, ale také z rakouské centrální banky. Díky nim se dozvíte, jakou hodnotu mají vámi držené mince. Poté se sami rozhodnete, zda je prodáte, případně si je dále uschováte jako cennou investiční komoditu.

Investiční zlato v podobě zlatých mincí je skvělou příležitostí, jak uchovat hodnotu peněz. Dá se směnit prakticky na celém světě. Je zde velký předpoklad, že na jeho budoucím prodeji rozhodně neproděláte, neboť cena zlata rozhodně nebude nijak dramaticky klesat vzhledem k omezeným světovým zásobám a značné poptávce.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články