Komerční sdělení

Z jakých typů koberců budeme do bytu vybírat?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
koberce
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Po určitém období, ve kterém byla pro většinu lidí první volbou plovoucí podlaha, se majitelé bytů a domů opět stále častěji rozhodují pro staré dobré koberce. Jak o výběru koberců do interiéru uvažovat?

Velký výběr koberců

Dnešní doba přináší výběr z nejrůznějších možností různých druhů koberců od krátkého vlasu až po hustě pokrytý koberec, který lze uplatnit například v obývacím pokoji. Kusové perské koberce, které svojí kvalitou přesvědčí i ty nejnáročnější klienty, se však nemohou dostat do ruky každému. Jsou totiž velice drahé, a proto si je nemůže každý dovolit. Nechme je proto milionářům a soustřeďme se na koberce o poznání obyčejnější, přesto ale kvalitní a příjemné.

Na dnešních trzích se ve většině případů nabízí především vpichované koberce, které díky moderním metodám výroby získávají jemnost na skutečně vysoké úrovni při nízko nastavené cenové laťce. Velký výběr koberců všech možných typů a cenových úrovní čeká na každého zákazníka, bez ohledu na to, zda shání koberec pro své ratolesti do dětského pokoje, nebo běhouny do předsíně.

Jednoduchost a odolnost koberců

Volit lze koberce na míru, nebo kusové koberce. Není ale nad jednoduchost a odolnost v jednom. Koberec má byt zateplit, učinit chůzi po bytě příjemnou, vytvořit akusticky izolační vrstvu a také ochránit podlahu před poškozením od padajících předmětů. To oceníte především u dětských koberců, neboť v pokoji vašich ratolestí je to občas opravdu „divoké“. Vybírejte proto koberce přesně podle jejich určení.

Do obývacího pokoje se zase hodí koberec s vysokým chlupem, který je velmi příjemný na nohy. Pro předsíně a chodby jsou zase určeny tzv. běhouny, mimo jiné charakterizovány snadnou údržbou a jednoduchým čištěním.

Oslnit návštěvy ale můžete i kobercem s 3D efekty, nebo tzv. lurexovým kobercem, kde se do koberce k jeho vláknům může přidat i stříbrný, lesklý efekt. Nákup koberce je v každém případě třeba dobře promyslet.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články