Komerční sděleníZe života

Vyhodil do koše vsazený tiket. Bylo na něm přes dva miliony

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz kos
muz kos

Muž si tiket po slosování samozřejmě kontroloval. Ostatně tak, jak to dělá vždycky, když má vsazeno. Jenže jaksi si nevšiml, že si kontroluje jiné datum slosování, než na které si vsadil. Tiket se tak rozhodl vyhodit, protože čísla na něm se neshodovala s těmi losovanými.

Celý dramatický příběh se odehrál ve Spojených státech v Nové Karolíně. Byl to den jako každý jiný. Alespoň se tak tvářil. Ovšem tenhle den jednomu muži přinesl dva a čtvrt milionu korun (100 000 dolarů), o které se ale málem nešťastnou náhodou připravil. Naštěstí si ale svojí osudovou chybu včas uvědomil.

Našel shodu v 5 tažených číslech

Na jeho tiketu se totiž shodovalo všech pět čísel, která byla losována v pátek. „Já si pečlivě kontroloval výsledky, ale o den dřív,“, řekl muž v loterní společnosti, kam si šel pro výhru. Prošel jedno číslo po druhém, ale výhra na tiketu nebyla. A tak ho prostě zahodil. Pak si šel uvařit kávu a říkal si, že to možná vyjde příště.

Přečtěte si také: Ve snu se jí zdálo, že vyhraje v loterii. Druhý den si na losu setřela milionovou výhru

Najednou si ale uvědomil, jakou chybu vlastně udělal. Běžel do koše, vytáhl vyhozený tiket a začal si kontrolovat svá čísla znovu, na druhý pokus už podle správného data. A co se nestalo, štěstěna se na něj přeci jenom usmála. Novopečený výherce se celý orosil, když si uvědomil, co všechno se mohlo přihodit, kdyby si u kávy svou chybu neuvědomil a vyhozený tiket nechal v koši.

Peníze dá na charitu

„Rozhodl jsem se, že dám nějaké peníze na charitativní účely, a pak založím speciální fond pro svá vnoučata, aby měla finanční rezervu na školné,“ vyprávěl výherce, který si přál zůstat v anonymitě.

Vyhrát v loterii Palmetto Cash 5 je prý stejně pravděpodobné jako vyhrát na olympiádě zlatou medaili. Pravděpodobnost je prý taky podobná, jako že do vás narazí meteorit, který může spadnout na zem. No a prý existuje padesátkrát větší šance, že vyhrajete Oscara, než že budete inkasovat milionovou výhru v této loterii.

Štěstí přeje připraveným

Jak je vidět, statistika funguje jen na někoho a loterní výhra může přijít odkudkoliv a kdykoliv a nezáleží na tom, jakou loterii si zrovna zahrajete. Své o tom nakonec ví i čeští výherci, kteří jsou dneska multimilionáři. Jen od začátku roku je jich díky hrám společnosti Sazka už rovných patnáct.

Pro sázející Sportky je navíc připraven Superjackpot ve výši 117,6 milionu korun. A protože je jisté, že splnění vašeho snu je pouhých šest čísel daleko, zajistěte si tiket na dnešní slosování na tomto odkazu.

Autor: redakce
Komerční sdělení, fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečného výherce.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články