Komerční sděleníZajímavosti

Vybavení pro cyklistu? Vsaďte na kvalitu! Může vám zachránit život!

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Cyklista
Cyklista

Cyklistka je krásný sport. I ta rekreační, kdy nasednete na kolo a s větrem v zády jedete neznámo kam. Hladina adrenalinu stoupá, imunita i svaly se posilují, kardiovaskulární systém přímo plesá. K tomu, aby jízda na kole byla skutečně prospěšná a nenapáchala více škody než užitku (i to se za určitých okolností může stát), byste se na ni měli dobře připravit.

Základem každého cyklisty je kvalitní kolo následované nezbytným cyklistickým vybavením. Na to se v tomto článku zaměříme.

Vybíráme kolo

Na jakém terénu máte v plánu jezdit? Spíše na zpevněných pozemních komunikacích, nebo naopak na nezpevněných horských a lesních cestách? To je totiž klíčový parametr při výběru kola. Zatímco pro jízdu na silnicích jsou vhodná kola silniční a trekkingová, do lesů, luk, kopců a hor lze jen doporučit kola horská. Pokud toužíte po maximálně pohodlné jízdě, zvažte celoodpružené kolo jednoznačně přinášející největší požitek z jízdy – i ve velmi náročném terénu.

Cyklistická helma a rukavice

Zdroj: shutterstock.com

Po kole byste svou pozornost měli zaměřit na cyklistické vybavení, tedy nezbytnou cyklistickou helmu a další ochranné pomůcky, jako jsou chrániče loktů a kolen, ale i rukavice na kolo, které často zůstávají opomíjené. První mozoly na rukou po dlouhé jízdě vám je však náležitě připomenou.

Zaměřeno na cyklistické oblečení

Další nezbytnou výbavou každého cyklisty je cyklistické oblečení. Dres na kolo by měl být prodyšný a dobře odvádějící pot. A samozřejmě také slušivý. Chcete přeci na kole vypadat dobře, ne? Správnou volbou tak jsou cyklistické kraťasy či legíny.

Láhev na vodu, pumpička a batoh na kolo

Pamatujte také na pravidelný přísun tekutin. Proto by součástí vaší cyklistické výbavy měla být i lahev na vodu. Ale také pumpička a batoh na kolo, který pojme vše, bez čehož se na svém výletě neobejdete.

Máte vše? Tak můžete vyrazit! Štastnou cestu!

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články