Komerční sděleníZajímavosti

Aditiva fungují jako ochrana motoru

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
kapota
kapota

Aditivum do oleje je častým tématem diskuzí. . Jedni říkají, že žádný přípravek do motorového oleje nutný není, druzí básní o jejich kladném vlivu na výkon a životnost motoru. Vyplatí se vám tedy něco takového pravidelně kupovat?

Než se dostaneme k aditivům, začněme s motorovým olejem. Jeho primárním účelem je promazat motor a snížit tření mezi pohyblivými součástkami. Zároveň však plní několik dalších důležitých funkcí. Funguje jako ochrana motoru, napomáhá čištění motorů, stará se o snížení hlučnosti. A vzhledem k tomu, že sám tohle všechno nedokáže úplně skvěle, přichází na scénu různá aditiva do oleje, která vylepšují jeho vlastnosti.

Aditivum do motorového oleje může být univerzální

Zdroj: shop.atomium.cz

U některých prodejců si můžete vybrat aditivum do oleje podle toho, o co vám konkrétně jde. Toužíte po snížení hlučnosti motoru? Je vaším cílem obnova motoru? Ve většině případů se však vyplatí spíš pořídit si jeden univerzální produkt. Výrobci se vám snaží vnutit několik různých přípravků, aby toho více prodali. Přitom postačí jediný, jehož chemické složení je vyvážené.

Aditiva výrazně prodlužují životnost motoru

Zdroj: 123RF.COM

Stejně jako do paliva v zimě nejspíš nalíváte nemrznoucí směs, možná i přes léto přidáváte aditiva, i motor si zaslouží lepší péči. Jako ochrana motorů aditiva fungují spolehlivě. Snižují tření, zmenšují opotřebení, zabraňují vytváření usazenin, ztišují chod motoru, zmenšují tepelnou degradaci oleje. V důsledku toho vlastně ušetříte, protože spotřebujete méně paliva (jsou nižší třecí ztráty), a ještě prodloužíte životnost motoru.Aditivum do oleje má řadu pozitivních účinků. Patří mezi ně obnova motoru, snížení hlučnosti motoru i čištění motoru. Ochrana motoru Atomium zajistí jeho delší životnost, sníží tření a celkově navýší nejen životnost vozidla, ale také jízdní komfort. Ochrana motorů aditiva jsou vhodná pro každého motoristu, který si chce naplno užívat radost z jízdy. A ocení ji také všichni, kdo se bez automobilu neobejdou v každodenním životě.

Nutnost to rozhodně není

Používat přísady do motorového oleje není nezbytné, obzvlášť pokud investujete do kvalitního motorového oleje, v němž už některé přísady jsou. Jedno je ale jisté. U starších vozidel dokážou aditiva do oleje dokonce pomoci obnovit motor na předchozí stav. Své benefity tedy mají a je jen na vás, zda jich využijete.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články