Komerční sděleníZe života

Muž se topí v penězích, jeho šťastná trafika mu nosí štěstí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
topit se v penezich
topit se v penezich

Někdo může stírat jeden los denně a pod fólií najde maximálně pár tisícovek. Pak jsou ale takoví, jejichž štěstí doslova jde proti jakékoliv pravděpodobnosti. Přesně to je příklad muže, který si na losu setřel hlavní výhru 1 milion dolarů, přes 23 milionů korun. A to ne poprvé, ale rovnou podruhé.

Američan Terry Splawn si pro svoji výhru v řádu desítek milionů přišel asi dva roky poté, co stejnou cestu kvůli úplně stejné částce absolvoval poprvé. A pikantní na tom také je, že si oba stírací losy koupil v úplně stejné trafice.

Pro 23 milionů si přišel už podruhé

Hlavní výhru se Terrymu tentokrát povedlo trefit díky losu s názvem Exploze 150 milionů v hotovosti. Při tom se mu povedlo prolomit pravděpodobnost jedna ku 1,8 milionu, což ve zkratce znamená, že normální smrtelník by si musel koupit průměrně 1,8 milionu losů, aby trefil hlavní výhru.

Před dvěma lety Američanovi přinesl štěstí los Prachy pro milionáře, kde je pravděpodobnost na hlavní výhru jedna ku 1,248 milionu.

„Tohle prostě není možné!”

Zdroj: Sazka

„Jaká je šance, že se něco takového stane?” ptal se prý zástupců loterie Terry Splawn, když si přišel pro svoji druhou výhru v řadě. „Už když jsem vyhrál poprvé, vůbec jsem tomu nemohl uvěřit. A když se to teď opakovalo? Jen jsem si pomyslel – tohle prostě není možné!”

Experti na loterie se shodují, že je pravděpodobnost, že v loterii nebo na stíracím losu vyhrajete dvakrát za sebou, sice malá, ale ne nemožná. Tento příběh je toho ostatně důkazem.

Mnoho milionů si můžete setřít i u nás

Jednu z nejlepších výherních pravděpodobností u nás nabízí los Zlato a diamanty, kde si můžete setřít pohádkových 15 milionů korun.

Anebo vás spíš láká měsíční stotisícová renta? Pokud najdete tři písmena R v hracím poli losu Mega Rentiér, přesně tolik peněz vám na účet bude chodit po dobu pěti let a k tomu hned dostanete na ruku ještě 5 milionů korun, dohromady si tak přijdete na krásných 11 milionů.

Od všech stíracích losů od Sazky vás navíc dělí jen pár kroků, k dostání jsou na několika tisícovkách prodejních míst po celé republice. To nejbližší najdete na interaktivní mapě na tomto odkazu.

Autor: redakce
Komerční sdělení, úvodní fotografie je pouze ilustrační

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články