Komerční sděleníZajímavosti

Jak se žije slavné Bitcoin rodině, která vyměnila vše, co měla, za bitcoiny? Dá se takto přežít?

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
Bitcion
Bitcion

Tento příběh by byl velmi dobrým námětem na film. Představte si pětičlennou rodinu (máma, táta a tři dcery), která prodá všechno, co má a vydá se na cesty po světě.

Na tom by v dnešní době nebylo ani nic tak zvláštního, spousta lidí se rozhodne pro minimalismus a místo shromažďování věcí začnou raději shromažďovat zážitky z cest. Jenomže ani tento scénář není případem této rodinky.

Z Nizozemska do Thajska

Ve svém rodném Nizozemsku prodali všechno – dům, auta a věci, které k dalšímu životu nepotřebovali, chvíli přežívali v tamějším kempu a pak se odstěhovali do Thajska. Jakou měla rodina vlastně vizi? Všechno prodat a za utržené peníze si užívat a procestovat svět?

Kdepak, to by bylo příliš krátkozraké. Spíše chtěli chytře investovat.

Zdroj: Depositefiles

Za necelý rok miliardářem?

Otec a hlava rodiny Didi Taihuttu v lednu 2017 koupil Bitcoin (co je Bitcoin?), což bylo v době, kdy se jeho cena pohybovala okolo 1,000 USD. V té době se o bitcoinu zdaleka neinformovalo tolik, co nyní. Ani dnes však stále mnoho lidí netuší, jak kryptoměny koupit, i přestože by z čistě spekulativního hlediska chtěli nějakou kryptoměnu vlastnit.

Co si budeme povídat, byl to risk, který se ale zatraceně vyplatil, protože koncem roku, to je v prosinci 2017, jeho cena vyskočila na skoro 20,000 USD. Přepočteme-li to na naše peníze, při tehdejším kurzu cca 21,7 Kč / USD, by z 21,700 Kč (1000 USD) měl zhruba 412,000 Kč z každého zakoupeného bitcoinu.

Teď vás určitě zajímá, kolik že to vlastně ten člověk do bitcoinu investoval, viďte? Tuto informaci prozradit nechce, dle jeho slov to však bylo více jak 100,000 USD a méně jak 1,000,000 USD. Kolik milionů dolarů to tedy může, respektive koncem roku 2017 mohlo, být?

Tato rodina však příliš nepřepočítává bitcoiny na peníze. Oprostili se totiž od klasických centralizovaných peněz a teď žijí decentralizovaně. Samozřejmě, že jejich životy ale klasické peníze ovlivňují. Když tenkrát vyskočila cena na skoro 20,000 USD, muselo to být skvělé – pocit nepopsatelného vítězství.

Ale bohužel, vzhledem k tomu, že jsou kryptoměny velice volatilní, tak se člověk, který se rozhodne podobným způsobem života žít, musí smířit nejen s radostnými růsty cen, ale také s bolestivými pády. Je to běh na dlouhou trať, ale i přesto všechno na této trati potkáte čím dál více lidí.

Umíte si to představit? Všechno prodat a to pak vsadit na jedinou kartu?

Spousta z nás určitě ne. Možná vás ale překvapí, že ani tato rodina není ničím až tak zvláštním. Neudělala totiž nic, co by neudělal už někdo před ní.

Zdroj: Depositefiles

Krypto nomádů neustále přibývá

Existuje totiž celá komunita lidí, kteří si říkají crypto nomádi a kteří žijí stejně tak, jako tato rodina. Jenomže něco unikátního na této rodině přeci jen je.

Zatímco většina lidí, kteří žijí a cestují díky bitcoinu, jsou mladí lidé bez závazků, rodina Taihuttu je však závazkem samým o sobě.

Bitcoin tak určuje životy nejen Didiho, ale také jeho ženy Romaine a dcer Joli, Juny a Jessy. Právě proto si říkají the Bitcoin Family. Z bitcoinu tak nejen žijí, ale také o něm píšou blog, mají vlastní YouTube kanál a instagram. Mnoho takových rodin na světě určitě nenajdete.

Vážně nepoužívají žádné tištěné peníze?

Ve většině případů opravdu ne. Platí decentralizovanými platebními kartami, jako je například Wirex card. Když však něco bitcoinem zaplatit nejde a potřebuje hotovost, smění bitcoin na klasické peníze.

Žít svobodně znamená žít decentralizovaně

Nejednoho z vás určitě také zarazilo, jaký to asi musí být pocit, když začne cena bitcoinu klesat z původních necelých 20 tisíc až na 7 tisíc USD dnes. Jak to s psychikou člověka asi zacloumá? Proč proboha bitcoiny neprodal, když jejich cena začala padat?

Nejlépe by vám asi odpověděl sám Didi, který dlouho podnikal a na penězích mu dříve hodně záleželo. Samozřejmě, že ho napadlo, že by mohl všechny bitcoiny třeba při ceně 16,000 USD prodat a na celý život rodinu zabezpečit, ale jednou se rozhodli žít decentralizovaně (svobodně) a tak si raději bitcoiny nechal, žije za ně s celou rodinou a jezdí po světě a o bitcoinech, respektive kryptoměnách, ostatní vzdělává.

Pokud by vás kryptoměny zaujaly a chtěli byste se o nich dozvědět něco víc, třeba jak do nich investovat, zde naleznete potřebné informace.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články