Komerční sdělení

Co všechno by mělo být součástí elektroinstalace do koupelny?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
koupelna 1
koupelna 1

V koupelně je potřeba víc elektrických zařízení, než by se na první pohled mohlo zdát. Nemáme teď na mysli vysoušeč vlasů nebo elektrický zubní kartáček. Podíváme se na zoubek spíš těm zařízením, která vás zajímají, když rekonstruujete či zařizujete koupelnu.

Do malé místnosti, jíž koupelna ve většině domácností je, se musí vejít spousta vybavení. Zkontrolujte si podle níže uvedených informací, zda jste na něco nezapomněli.

Základní výbava: dostatek světla

Zdroj: 123RF.COM

I ti, kdo mají v koupelně malé okýnko, musí přemýšlet o dobrém osvětlení. Okno je sice praktické, umožní vám vyvětrat, ale příliš světla dovnitř nevnese. Jako koupelnové osvětlení se často používají slabší bodovky nebo stropní svítidla. Odborníci doporučují spíš teplé (žluté) světlo, nicméně nezapomeňte ani na osvětlení zrcadla. U zrcadla si můžete dovolit bodovky se studeným bílým světlem.

Pak zařiďte teplo

Koupelna by měla být jednou z nejteplejších místností v domácnosti. Místo klasického rozměrného topení sem zkuste nainstalovat tenké topné infrapanely. Je-li to ve vašich možnostech, zauvažujte i nad podlahovým topením. Topné rohože a kabely příjemně prohřejí podlahu, nevytopí ale celou místnost, takže je vždy doplňte o infrapanel či radiátor v podobě žebříku, na kterém snadno usušíte ručníky.

Nedejte šanci vlhkosti

Velkým problémem koupelen bývá vlhkost. Máte-li v koupelně okno, můžete větrat, nicméně zejména v panelákových koupelnách je tohle nereálné. Pak přichází na řadu koupelnový ventilátor. Stojí pár stovek, přitom vás dokáže zbavit vlhkosti, která by mohla poničit další vybavení.

Do veřejných koupelen ještě něco navíc

Jestliže vybavujete koupelnu či toaletu v restauraci, hotelu apod., přidejte ještě osoušeče rukou. Jsou mnohem hygieničtější než klasický ručník, navíc si ušetříte práci. Osoušeč je bezúdržbový na rozdíl od ručníku, který byste museli pravidelně prát.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články