Komerční sděleníZe života

Chcete si připadat jako šampion? Vyzkoušejte parfémy Formule 1 za stovky tisíc

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sportka formule 1 1080x432
sportka formule 1 1080x432

Automobilový gigant, při jehož akcích nechybí krásné ženy a úžasní muži, teď vstupuje do kosmetického závodu, a to hned se třemi novými vůněmi. Namíchali je parfuméři na počest velké ceny v Abu Dhabi v roce 2019 a do ne úplně lichotivé vůně benzínu a spálených pneumatik má daleko.

Protože jde o žhavou novinku, zatím uniklo více informací o tom, jak vypadají samotné flakóny, než o tom, jak parfémy tedy ve skutečnosti voní. Lahvičky navrhl designér Ross Lovegrove.

Názvy vůní inspirovala závodní auta

Jednotlivé vůně se jmenují vznešeně, a to Agile Embrace, Fluid Symmetry, a Compact Suspension. Tyto názvy lze do češtiny přeložit zhruba jako Hbité objetí, Tekutá symetrie a Hutné odpružení.

Přečtěte si také: Tiket z trafiky udělal z české seniorky loterní milionářku

První zmíněná lahvička má zlatou barvu a má odkazovat na proudění vzduchu. Druhá je matně lesklá a její design by měl vycházet z vyvíjejícího se aerodynamického designu vozů. Poslední chromově lesklá má pak znázorňovat prostorový rám exoskeletu s různými vrstvami.

Flakóny z 3D tiskárny

Zdroj: Sazka

Je očividné, že názvy čerpají inspiraci z toho, co je pod kapotou závodních aut, a také z dynamiky celého světa formulí. Každý flakón je vytištěn na 3D tiskárně a provedení všech prodejních kusů má být proto naprosto perfektní.

Jde také o vůbec první parfémy na světě, které jsou takto vyrobeny. A šokovat vás budeme i dál, na lahvičky byl totiž použit materiál víc než luxusní, a to titan.

Firma Designer Parfums, která za projektem stojí, se ale nechala slyšet, že to je jen začátek. V budoucnu prý každý jejich zákazník bude mít možnost navrhnout si svoji vlastní lahvičku a tu si pak do firmy na 3D tiskárně nechá vytisknout.

Luxusní parfémy s ještě luxusnější cenovkou

Parfémy budou na trhu od března 2020, takže ještě zbývá dostatek času na to vyhrát dostatek peněz na jejich koupi. Každá z limitované série by měla v přepočtu stát zhruba 232 tisíc korun.

Kdo si ale dalších pár měsíců počká, bude to mít o kapku levnější – obyčejný černý flakon, který se dostane do parfumerií po celém světě, bude stát asi „jen“ 6 tisíc korun.

Sny o Formuli 1 může splnit Sportka

Ať už toužíte po luxusní variantě parfémů z 3D tiskárny nebo byste si třeba rádi vyzkoušeli řízení samotné Formule 1 anebo máte nějaký úplně jiný sen, od finančních prostředků k jejich splnění vás dělí pouhých 6 čísel.

Ano, řeč je o Sportce, kde se teď v Superjackpotu ukrývá hned 65,5 milionu korun. Nejbližší místo s terminálem Sazky, kde si můžete vsadit, najdete na mapě na tomto odkazu.

Držíme palce, aby to už dneska večer vyšlo!

Autor: redakce
Komerční sdělení

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články