Komerční sděleníZajímavosti

Bude mít příslušenství MagSafe úspěch?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Obrázek2
Obrázek2

Dočkali jsme se! IPhone 12 je tu a zdá se, že se Apple tímto novým modelem trefil do černého. O čem se snad ale ještě více píše, než o nové „12”, je nabíječka MagSafe a další MagSafe příslušenství.

Nabíjení MagSafe na MacBook bylo velmi oblíbené a elegantní. V Roce 2016 jej ale nahradilo univerzální USB-C. Zdroj: Bigstockphoto.

Apple má velká očekávání

Nabíječka funguje na bázi magnetu, který se „přicucne” na zadní stranu mobilu. Toto je úplná novinka, nejen pro Apple, ale mezi všemi výrobci chytrých telefonů. Apple pochopil, že je třeba opět nabídnout zákazníkům něco navíc – něco, co bude značku od konkurence opět odlišovat.

Apple dokonce přizpůsobil celému svému novému konceptu i prodejny, a po celém světě se tak už v prodejnách objevuje dost objemný regál s MagSafe příslušenstvím – tzv. MagSafe Avenue. My si to zřejmě ale prohlédneme až po skončení lockdownu.

Staronová novinka

MagSafe je typ napájení na magnet, které se prvně objevilo v roce 2006, ale na MacBoocích. Byla to velmi oblíbená věc. Napájení jste jednoduš zapojili, a pokud jste náhodou o napájecí kabel zakopli, díky magnetu se šňůra vypojila, aniž by spolu s ní spadl celý počítač. Proto bylo překvapující, když Apple v roce 2016 oznámil konec MagSafe nabíječky a přistoupil k univerzálnímu USB-C.

Široká nabídka příslušenství

Jak je ale vidět na iPhonu, Apple na MagSafe nezapomněl. Snad to není slepá cesta. Záměr se zatím zdá dobrý. Kromě bezdrátové magnetické nabíječky, se můžete těšit i na speciální MagSafe obaly na mobil, speciální pouzdra, která po vložení telefonu ukazují čas, magnetické peněženky a další.

Díky MagSafe se můžete těšit na širokou paletu příslušenství. Zdroj. Apple.com

Očekává se i držák na mobil do auta a příslušenství k fotoaparátu. S novinkami nezahálejí ani výrobci třetích stran. Například už teď si můžete objednat nabíjecí stojan, který zároveň nabije iPhone, Apple watch i AirPods.

MagSafe se musí vypořádat s problémy

Ještě ale nejde o zcela otestovanou technologii a už teď se ukazují první problémy. Nabíječka MagSafe zanechává svůj obrys na kožených krytech. Toto je tedy výzva, se kterou se musí ještě Apple poprat. Lidé nechtějí drahé příslušenství, které se jim po pár dnech opotřebuje. Jinak se ale zatím zdá, že bude mít MagSafe úspěch.

Bezdrátové nabíjení se prvně objevilo na iPhonech 8. I originální nabíječky s certifikátem Qi ale mají své mouchy. Problém se mohl objevit v případě, pokud měl na sobě přístroj kryt na iPhone 8. Nabíjení se pak zpomalovalo. Mohlo dojít také k poškození přístroje.

V tomto má MagSafe výhodu, protože speciální Magsafe kryty nebude potřeba při nabíjení sundávat a nabíječka by měla fungovat stejně dobře, jako bez nich. Otázka ale je, zda a jak bude MagSafe plně fungovat i pro starší modely.

My už se velmi těšíme, jaká další příslušenství MagSafe přinese a zda se tato technologie osvědčí!

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články