Komerční sdělení

3 výhody kvalitní dřevěné podlahy

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
alabaster molti realizace
alabaster molti realizace

Potřebujete novou podlahu a přemýšlíte, jaká varianta bude nejlepší? Vyzkoušejte dřevěné podlahy. V článku najdete informace ohledně výhod podlah z tohoto přírodního materiálu a doporučení na výběr nejvhodnějšího typu.

Příjemný přírodní materiál

Dřevo je materiálem využívaným po několik staletí a stále se těší velké oblibě. Existují pro to důvody zejména praktické, kdy dřevo představuje snadno opracovatelný a hlavně obnovitelný materiál. V podobě podlahy je navíc příjemné na dotek a utváří dojem útulného domova. Dá se také velmi dobře kombinovat k různým interiérovým stylům, protože dřevěná podlaha nejsou pouze smrkové či dubové parkety. Použít se dají i exotická či tmavá dřeva, s jejichž pomocí docílíte luxusního a moderního vzhledu místnosti.

Odolnost a dlouhá životnost

Zdroj: barlinek.cz

Dřevěné podlahy vynikají svou odolností proti působení vnějších podmínek a tvarovou stálostí. Díky tomu mají velmi dlouhou životnost a představují investici na mnoho let. Výhodou je i fakt, že dřevěná podlaha nevyžaduje složitou údržbu. Nejlépe uděláte, pokud budete používat speciální čisticí prostředky na dřevo a jednou za čas použijete ošetření doporučené výrobcem. Správná aplikace vosku totiž dokáže prozářit a vizuálně výrazně omladit i starší ošoupané parkety.

Třívrstvá stabilní konstrukce

A jak poznáte kvalitní dřevěnou podlahu? Dobrým příkladem je třívrstvá dřevěná podlaha, která díky promyšlené konstrukci ještě prohlubuje veškeré výhody dřeva. Díky tomu jsou třívrstvé dřevěné podlahy oblíbené nejenom do bytů a domů, ale hodí se také do vybraných komerčních prostorů. Kromě výběru perfektní varianty je potřeba věnovat pozornost také montážní firmě. Solidní výrobci podlah vám rovnou doporučí šikovné profesionální řemeslníky pro úspěšnou pokládku vámi vybrané podlahy. Dokonce si můžete nechat zaslat vzorky, ať rovnou vyzkoušíte, jaké barevné provedení nejlépe sedne k dalšímu vybavení.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články