Sekta Davida Berga: Propagace incestu a jiných zvráceností. Žalostný život pod závojem duchovna měl dramatický konec

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
David Berg
David Berg

David Berg se narodil roku 1919 a proslavil se jako vůdce náboženské sekty, která měla mnoho následovníků. Byla založena na křesťanství, kterému však nakonec v mnohém odporovala.

Berg se narodil do katolicky založené rodiny. Možná právě to, že jeho rodina náboženství nerespektovala v pravém slova smyslu, ale vykládala si mnohé věci po svém, z něho nakonec udělalo člověka, kterým se stal.

Bergova matka byla nejprve ateistka. Poté, co si vzala jeho otce, evangelického reverenda, přešla na jeho víru. Jeho kázání však mnohé pobuřovalo, a rodina tak musela změnit místo pobytu.

Pracovali jako nezávislí pastoři

Rodiče Davida Berga byli z evangelické církve vyloučeni poté, co veřejně prohlašovali, že byla díky Bohu jeho matka zázračně uzdravena z vážné nemoci.

To se neshodovalo s přesvědčením věřících, a proto začali pracovat jako nezávislí pastoři, které neovlivňovalo ničí přesvědčení ani politické události, které měly podle všeho na situaci také vliv.

David Berg strávil dětství cestováním se svými rodiči a poslouchal jejich učení. Údajně byl během tohoto období zneužíván svou sestrou. Zda to ale byla pravda a jestli ho to nějak ovlivnilo, není jasné.

Jelikož byla rodina závislá pouze na přijímaní darů od věřících, musela žít skromně, což později Berg naučil i své následovníky.

Když rodinný přítel umožnil provozovat pobočku jeho Soul Clinic v Miami, rodinná finanční situace se zlepšila. Jenomže se Berg dostal do problémů s úřady kvůli nesouhlasu s jejich postupy.

Založil svou vlastní sektu

Po mnoha neúspěších a snaze najít si zaměstnání se David Berg rozhodl vydat se svou vlastní cestou. Založil sektu s názvem Teens for Christ, která se později stala známou pod názvem Boží děti.

Oženil se se ženou, které se v sektě říkalo Matka Eva, a společně vedli členy této nezávislé církve podle vlastních pravidel. S touto ženou měl Begr celkem čtyři děti, než si vzal svou druhou manželku.

Jenže sektu Davida Berga brzy začaly pronásledovat úřady i církev, protože ve svých duchovních posláních často využívala milostné motivy. A to včetně filmů pro dospělé, kde se objevovaly děti. Jejich sekta propagovala také incest.

David Berg se snažil své názory hájit, ovšem i jeho následovníci časem pochopili, jak se v něm zmýlili, jiní zase dostali strach z autorit a pronásledování. A tak se společnost začala rozpadat.

David Berg neformálně adoptoval Rickyho, syna své druhé manželky. Ten v lednu roku 2005 zavraždil jednu z pečovatelek společnosti a později sám spáchal sebevraždu.

To byla poslední kapka, po které se sekta definitivně rozpadla.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články