Hattori Hanzo: Stařík z Kill Billa má reálný přeodbraz. Z jeho příběhu vám naskočí husí kůže

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hattori Hanzo
Hattori Hanzo

Poměrně známé jméno Hattori Hanzo si možná většina z nás spojí především s filmem Kill Bill. Zde je Hanzo představován jako stařík, který herečku Umu Thurman přemlouvá, aby se stala zabijákem.

Ve skutečnosti se Hattori Hanzo stal slavným samurajem ovládajícím meč už v poměrně mladém věku a jeho filmová postava je vytvořena s velkou nadsázkou. Stále ale podle skutečné předlohy.

Události filmu Kill Bill jsou nicméně fiktivní. Hanzo byl samurajem 16. století a získal si dobrou pověst po celém Japonsku. Jeho postava se nakonec stala předlohou k nejednomu filmu.

Sám podle všeho meče nevyráběl. Byl nemilosrdný, ale jednou zaváhal

Hattori Hanzo byl japonským samurajem žijícím v 16. století. O jeho životě toho není příliš známo, podle všeho ale už jako mladý chlapec projevil talent při práci s meči.

I když ho film spojuje s výrobou samurajských zbraní, skutečný Hanzo podle všeho meče nevyráběl, uměl je však opravdu skvěle ovládat. Už v osmnácti letech se stal samurajem slavného klanu Matsudaira.

Účastnil se mnoha bitev. Když měl nějaký cíl, pronásledoval ho tak dlouho, dokud ho nedostal. Proto si získal přezdívku Démon Hanzo. Byl nemilosrdný a nelítostný, podle pověstí nikoho neušetřil.

Bojoval za práva chudých, angažoval se v politice, velmi dobře se vyznal v tom, jak zacházet s vězni i s únosci, věděl, jaké vydírání na koho platí a s kým by měl jednat po dobrém.

Oblíbil si ho dokonce i japonský vládce, který ho pověřil, aby dohlédl na mladíka, který se provinil vlastizradou. Ten si měl mečem probodnout tělo. Pokud by to neudělal, Hanzo ho měl sám zabít.

Jenže Hanzo se tehdy nad mladým vojákem slitoval. Ačkoli by jeho provinění bylo normálně potrestáno smrtí, kvůli jeho pověsti ho panovník nakonec nechal bez trestu. To bylo poprvé a naposledy, co podle všeho Hanzo projevil city.

Zemřel v boji, existují falešné příběhy o jeho uhoření

Hattori Hanzo byl statečný bojovník, který se na to, kolika bitvami prošel, dožil úctyhodného věku. V padesáti pěti letech zemřel během jedné z bitev. Podle všeho se zkrátka zničehonic zhroutil.

Existuje další verze o jeho smrti, ta je ale patrně mýtus a vznikla jen na základě toho, že si nikdo nedokázal představit, že by statný bojovník padl zničehonic a bezdůvodně.

Hattori Hanzo měl ve falešném příběhu pronásledovat pirátského ninju jménem Fumou Kotaró. Když ho ale na moři dohnal ve člunu, který byl předem nastražený, Kotaró zapálil olej, kterým předem pokryl hladinu kolem své lodi.

Podle této verze Hottari Hanzo zemřel v plamenech. Nicméně není dokázáno, že se to stalo, pravděpodobnější je jeho kolaps. Ten, který prošel desítkami bitev, v jedné nakonec i bezbolestně zemřel.

O Hanzovi dodnes existuje mnoho knih, filmů i seriálů, které jsou z části podle pravdy, z velké části jsou ale smyšlené a zasazené do modernějšího světa. Jde o legendu, která přežívá už několik století.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články