Angela Hitler: Takto vypadala Führerova nevlastní sestra, která mu porodila přítelkyni

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hitler drazba del
Zdroj: Bundesarchiv, Bild 146-1990-048-29A / unknown Heinrich Hoffmann / CC BY-SA 3.0 DE, CC BY-SA 3.0 DE , via Wikimedia Commons

Ačkoli nebyl Adolf Hitler dobrým člověkem, podařilo se mu přesvědčit tisíce lidí, že právě jeho myšlenky jsou ty správné a že by ho měli všichni následovat. Co víc, několik žen v jeho životě dokonce do samého konce hájilo jeho zájmy, a to i ve chvíli, kdy už byla celá pravda o jeho činech venku.

První takovou ženou byla jeho matka, která se o něho odmalička starala a vychovávala ho podle jeho slov s láskou, i když podle historiků měl Adolf rodiče přísné a už jeho dětské dny mohly zapříčinit to, co se z něho později stalo.

Pro Adolfa Hitlera hrály velkou roli ještě další čtyři ženy. Jeho manželka Eva Braun, jeho sestra Paula a také jeho nevlastní sestra Angela a její dcera Geli.

Pomáhala židovským dětem

O životě Angely Hitler se toho příliš neví. Narodila se z prvního manželství Hitlerova otce, který si po pár letech vzal druhou ženu a s ní měl Adolfa. Angela si svého nevlastního bratra podle všeho velmi oblíbila.

I když byla Adolfovou vlastní sestrou Paula, i on sám měl nejspíš raději Angelu. Ona o něm tvrdila, že je rozmazlený, ale jako starší sourozenec ho vždy ochraňovala. On ji vnímal jako pracovitou dívku, která se stala jeho vzorem.

Zdroj: Unknown author / Public Domain

Angela Hitler se vdala a měla tři děti, Lea, Geli a Elfriede. V roce 1910 ovdověla a nějaký čas o ní nebylo slyšet. Historikové se pouze dohadují o tom, co tehdy dělala, je ale velmi pravděpodobné, že pracovala v penzionu pro židovské studenty, které chránila před antisemitskými nepokoji.

V roce 1928 ji Adolf vyhledal a nabídl jí a jejím dvěma dcerám, aby s ním začaly žít. Geli bylo tehdy sedmnáct let a se svým strýcem si začala milostnou aférku. Později s ním dokonce začala sama žít, zatímco své původní sídlo nechal Adolf Angele a její druhé dceři.

Vražda, nebo sebevražda?

Hitler údajně žárlil na kteréhokoli chlapce, který se na Geli podíval. Ona se zase nedokázala smířit s tím, že si našel milenku, kterou nebyl nikdo jiný než jeho budoucí manželka Eva Braun.

Když už nedokázala Geli dál snášet to, že ji její strýc vězní pomalu jako otrokyni, nedovolí jí žádný vztah, ale neopětuje její city, oznámila mu, že se stěhuje do Vídně ke svému snoubenci.

O pár dní později byla nalezena mrtvá s jeho zbraní vedle svého těla. Oficiálně bylo uvedeno, že spáchala sebevraždu, nicméně případ nikdy nebyl vyšetřován a existují spekulace o tom, že ji Adolf zabil.

Angela se svého bratra ale veřejně zastala a přísahala, že si měl Geli brát, takže by jí nikdy neublížil. Po její smrti se s ním ovšem přestala stýkat, protože nedokázala tolerovat jeho vztah s milenkou Evou.

Přes to všechno Angela Hitler trvala až do své smrti na tom, že její bratr neměl s holocaustem nic společného, a hájila ho jako skvělého a milujícího člověka. Zemřela na mrtvici v roce 1949.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články