Tajné společenství bankéřů. Vydělávali na lidském neštěstí

od Nikola Jaroschová
1 minuta čtení
rotchildove
rotchildove

Na nekalé praktiky rodiny Rotschildů se zaměřuje spousta konspiračních teoretiků. Jedná se o jeden z nejslavnějších bankéřských rodů, který je v historických knihách spojen s financováním válek a také s mnoha kontroverzními osobnostmi.

Kde se vzali?

Rothschildové jsou rodinou židovského původu, která se odjakživa zabývala finančnictvím. Jelikož křesťanská společnost nechtěla už od počátku židy začleňovat do svých kruhů, nezbývalo jí než se živit půjčováním peněz na úrok.

Díky tomu získaly některé rody obrovské bohatství, s jehož pomocí ovládaly dokonce i některé panovníky. Postupně svou moc rozšířily po celém světě a všude operovaly s pomocí finančních prostředků.

Ezra Pound byl přesvědčen, že odhalil pravdu

K této rodině se nevyjadřovali jen milovníci konspiračních teorií. Také slavný spisovatel Ezra Pound při jednom rozhovoru prohlásil, že rodinu Rothschildů viní z vypuknutí obou světových válek.

Domníval se totiž, že bankéři financovali obě válečné strany, a z půjčených peněz na úrok pak získali mnoho dalších prostředků, vliv a moc.

Peníze jako nástroj moci

V devatenáctém století byli Rothschildové povýšeni do šlechtického stavu. Díky jejich příspěvku byl vybudován například Suezský průplav.

Jejich vliv se odhalil také při napoleonských válkách, kdy tato rodina financovala obě strany, čímž dosáhla pohádkového bohatství.

Mnoho konspiračních teoretiků také poukazuje na to, že mohli výrazně ovlivnit průběh i výsledek války, jelikož určovali bohatství jednotlivých stran.

Nacisté je obvinili

Hitler i jeho přívrženci se domnívali, že právě tato rodina rozvrací svět svými nekalými praktikami. Její vliv na nějaký čas nacisté utlumili, ale po válce se opět dostali zpět k moci.

I v současnosti mají vliv na mnoho bankovních budov po celém světě, továrny, pojišťovny, a dokonce i média. Otázkou dodnes zůstává, jak moc hájí své vlastní zájmy a komu mohou obyčejní lidé věřit.

Konspirační teoretici nabádají k tomu, aby se lidé měli na pozoru a nevkládali přílišnou důvěru finančním institucím.

Autor: Eva Marešová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články