Nekonečný příběh: Odvážný Atrey se dostal do křížku s tvůrci filmu. Jeho dospělácká image vás dostane do kolen

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
atrey
atrey

Od natáčení oceňovaného fantasy filmu letos uplynulo třicet šest let. Představitel hlavního hrdiny Atreye, Noah Hathaway, si ale dodnes zachoval svůj exotický vzhled a odvahu, kterou pravidelně pokouší na rychlých strojích.

Rodák z Los Angeles se narodil v roce 1971. Jeho otec měl indiánské předky, kteří pocházeli z rodu Mohykánů, odtud pramení jeho exotický vzhled.

Už jako dítě se začal objevovat v reklamách. První z větších rolí přišla v šesti letech ve fantasy snímku Hrdinové galaxií. Mnohem větší slávu mu ale zajistil další fantasy film Nekonečný příběh.

Fantasy filmy mu byly souzeny

Jako bojovník Atrey si během natáčení zažil dost krušné chvilky. Při scéně souboje s Gmorkem málem přišel o oko, jednou spadl z koně a při natáčení v bažinách se mu noha zachytila v eskalátoru, byl stažen pod vodu a upadl do bezvědomí.

Vzhledem k náročnosti všech triků se natáčení filmu protáhlo ze tří měsíců na deset. Problém nastal, když přišlo na honorář, prodloužené natáčení se do toho Noahova totiž nepromítlo, a proto mu rodiče nedovolili jít na premiéru.

V pozdějším soudním sporu část peněz dostali.

Zdroj: Eva Rinaldi / CC BY-SA

Následovaly další menší role, ale slávy Nekonečného příběhu už nedosáhly. Patnáctiletý Noah se proto rozhodl s hereckou kariérou skoncovat. Ani druhý díl úspěšného filmu ho zpět do světa showbyznysu nenalákal.

Z pojišťováka se stal motorkář

V soukromém životě se vždy hodně věnoval sportu. Závodně plaval a vyučoval street dance. Po vážném zranění byl ale i s tímto konec. Nakonec se živil běžnými profesemi jako pojišťovací makléř či barman.

Jeho velkým koníčkem vždy byly také silné stroje a k tomu neodmyslitelně patří i tetování. A tady se Noah našel.

S manželkou a nevlastními dcerami žije v Miami, kde si otevřel svůj obchod s motocykly. Exotický vzhled mu zůstal i v téměř padesáti letech, akorát ho přizdobil řadou tetování.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články