Na krasavci Filipovi z muzikálu Starci na chmelu se podepsal zub času. Takto vypadá po téměř 50 letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
starci na chmelu
starci na chmelu

Když v roce 1968 část herců emigrovala, ani Vladimír Pucholt se nestal výjimkou. On ovšem v zahraničí nepokračoval v herectví, ale využil příležitosti a vystudoval medicínu, kterou se živí dodnes.

Jako první vystudoval pražskou DAMU. Už jako mladý se stal hrdinou několika filmů, ale srdce ho táhlo ještě jiným směrem. V Československu však nemohl mít dvě vysoké školy zároveň, a tak si svůj druhý sen splnil až po emigraci do Kanady.

Proslavilo ho pouhých sedm filmů

Vladimír Pucholt vždy hrál silně emocionálně založené role. V charakterech pod jeho taktovkou bylo vždy něco humorného, zároveň ale i tragického.

Hrál zranitelné mladé muže, kteří ve svém životě po něčem touží a něco hledají.

Nejspíš nejslavnější rolí byl samotářský mladík Filip z muzikálu Starci na chmelu. Zahrál si ale také sobce a klavíristu v Láskách jedné plavovlásky nebo jednu z hlavních postav v komedii Svatba jako řemen.

Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Celkově se Vladimír Pucholt objevil v pouhých sedmi snímcích, ale i tak se stal zapamatovatelným a dodnes si jeho hlášky připomínáme ve filmech, které se i po letech objevují na televizní obrazovce.

K filmu se po studiích medicíny už nevrátil

I když je Pucholt rád, že si vyzkoušel stát před kamerou a na své herecké období s jistotou rád vzpomíná, poté, co vystudoval medicínu, nikdy se už k v původnímu zaměstnání nevrátil.

V současné době působí jako dětský lékař v Torontu v Kanadě.

O Pucholtovi je zmínka také v zahraniční knize Holubí tunel z roku 2016. Autor John le Carré mu finančně pomáhal při studiích medicíny, aby nemusel herec žádat o politický azyl.

To ve svém životopisném díle Carré zaznamenal a Pucholta označil za výjimečného člověka.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články