Karlmann King: Revoluční SUV, které patří do Batmanovy jeskyně. Podívejte se, jak luxusně vypadá uvnitř

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karlmann King
Zdroj: Profimedia

Milovníci SUV se mohou radovat. Nedávno se totiž objevil nový vůz, který připomíná spíše vozítko z budoucnosti. Má totiž zajímavý tvar, kterému každý nemusí přijít na chuť. Co vás ale pak překvapí, je interiér. Podívejte se na tento bourák zblízka.

Revoluční design

Karlmann King je luxusní SUV, z jehož ceny se vám zamotá hlava. Nejlevnější verze tohoto vozu stojí kolem čtyř milionu dolarů. Při přepočtu na naši měnu to je pak okolo osmdesáti pěti milionů korun.

Základem luxusního SUV je podvozek Fordu F550 4×4. Pod kapotou má motor Ford V8 6,8L současně se šestistupňovou automatickou převodovkou. Automobil by pak měl mít výkon necelých 400 koní.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karlmann King (@karlmannking)

S obrovskou nádrží byste se po nějakou dobu měli být schopni vyhnout Batmanovým nepřátelům.

Ovšem ale nečekejte, že se od tohoto téměř pětitunového obrněného monstra dočkáte dobré spotřeby paliva. Základní nepancéřovaná verze váží asi dva a půl tuny, zatímco neprůstřelná verze váží okolo pěti tun.

Nemyslete si, že se vám s tímto vozem podaří předjet Batmobil. Uvedená nejvyšší rychlost tohoto vozu je pouze 140km/h.

S vozidlem byste neměli mít problém zaparkovat. Jen si budete muset dát pozor na výšku stropu v parkovacích garážích. Tento bourák je totiž vysoký skoro dva a půl metru.

Nejdražší SUV na světě

Jak byste očekávali, interiér tohoto monstra je plný luxusních možností. Je navržen s ohledem na cestující vzadu. Tím pádem bude muset většinu času řídit váš osobní strážce, abyste si vůz naplno užili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karlmann King (@karlmannking)

Standardní verze pojme čtyři cestující, je zde ale možnost vůz nakonfigurovat až pro sedm osob. Mezi základní výbavu patří čtyřicetipalcová televize, Playstation, satelitní navigace, lednička a kávovar. Standardem je také počítačová pracovní stanice pro iPad, která se vám ukáže po zmáčknutí tlačítka na loketní opěrce.

Představené kusy byly často kritizovány za křiklavý design interiéru. To ale vůbec není problém. Pamatujte na to, že každé vozidlo lze zcela přizpůsobit požadavkům kupujícího.

Co ovšem vozu chybí, jsou věci, jako je například střešní nosič kol. My ale věříme tomu, že by vám ho společnost na požádání namontovala. Pravděpodobně byste si ale do auta museli pořídit žebřík, aby se kola dala bezpečně sundat.

Pokud máte po kapsách čtyři miliony dolarů, neváhejte! Zajděte na webové stránky výrobce a vytvořte objednávku. I přes šílenou cenu tohoto SUV jsme si jisti, že se všech devět vyrobených kusů rychle prodá. A věřte tomu, že i Batman by vám záviděl.

Autor: František Olša


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články