Komerční sděleníZe života

Proč užívat kolagen a jak vybrat ten nejlepší přípravek?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
kolagen
Zdroj: Shutterstock

Mezi doplňky stravy jsou látky, které nejsou tolik známé, ale přesto mají mnoho zajímavých účinků. Jde například o kolageny. Tyto bílkovinné sloučeniny jsou pro tělo naprosto přirozené a podílí se na celé řadě procesů. V kterých situacích je vhodné kolagen doplnit a jak poznat kvalitní přípravek s nejlepší možnou využitelností? To se dozvíte v tomto článku.

Účinky kolagenu v lidském organismu

Kolagen je v lidském těle přirozený a je hlavní složkou především v pojivových tkáních. Vyskytuje se v kloubech, vazech, šlachách a podobně. Lidské tělo si ho ve většině případů dokáže velmi dobře samo vyrobit. Existují však situace, kdy je vhodné kolagen doplnit. Užívání kolagenu ve formě doplňku stravy se doporučuje při zvýšené fyzické námaze, což platí pro sportovce, ale i lidi s náročnou prací. Dále je vhodné jeho doplnění v pokročilém věku, kdy si již tělo nedokáže samo vyrábět dostatečné množství.

Kvalitní hydrolyzovaný kolagen

A podle čeho vybrat ten správný kolagen? Aby měl v organismu co možná nejlepší účinky a bylo možné pozorovat jeho pozitivní působení, vybírejte kvalitní produkty v hydrolyzované podobě. Obecně je totiž hydrolyzovaný kolagen tvárnější a tělo si jednotlivé segmenty poskládá podle potřeby do konkrétních sloučenin. Míra využitelnosti je tak u těchto produktů největší, takže jejich užívání bude mít největší efekt.

Základem úspěchu je pravidelné užívání

Kolagen jako doplněk stravy se běžně prodává ve formě prášku bez chuti a bez zápachu. Dá se tak užívat rozmíchaný v nápoji, jogurtu, smoothie a podobně. Další variantou jsou kapsle, jejichž užívání může být v některých případech pohodlnější. Aby bylo možné pozorovat pozitivní účinky na organismus, je důležité dbát na pravidelné užívání podle doporučení uvedených na obalu konkrétního přípravku.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články