Komerční sděleníZe života

Plynové pistole se dají využít na odpalování pyrotechniky

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
ohnostroj
ohnostroj

Máte doma plynovou pistoli, nebo o jejím pořízení z různých důvodů uvažujete? Pak by vás mohlo zajímat, že se dá využít také k odpálení pyrotechniky. Samozřejmě ne pro všechny druhy, jen pro speciální. Poradíme vám, kde je koupit.

Plynové pistole spadají do kategorie zbraní, které si můžete pořídit bez zbrojního průkazu, stačí být starší 18 let. Lidé si je pořizují z různých důvodů, například na nácvik střelby, pro sportovní účely či do divadla.

Na první pohled nepoznáte, že jde o plynovou zbraň

Pokud plynovou pistoli uvidíte, těžko poznáte, zda je doopravdy plynová. Pušky, revolvery i pistole – všechny typy zbraní mají svou plynovou alternativu, která vypadá reálně. Díky tomu jsou plynové pistole doporučovány i jako prostředek sebeobrany. Na útočníka mají mnohem silnější psychologický efekt než nějaký pepřový sprej. Přesvědčte se třeba pohledem na nějakou plynovou zbraň zbrojovky Walther. Vypadá sakra reálně. Ale pojďme k věci.

Potřebujete speciální pyrotechniku do plynových pistolí

Jestli vás zaujala možnost odpalovat plynovou pistolí pyrotechniku, měli byste vědět, že potřebujete speciální třídu pyrotechniky. Je nutné mít akustické nábojky a nástavec, který našroubujete na zbraň. Pak už stačí jen vložit do zásobníku poplašné náboje a do nástavce světlici. Ta se nasazuje vždy dutou stranou.

Jak správně vystřelit? Ruku vztyčte kolmo k nebi a stiskněte spoušť. Světlice vystřelí několik desítek metrů, s čímž je spojen světelný efekt, někdy i zvukový, záleží, co si konkrétně koupíte.

Brokátové komety i blikající hvězdičky

Pyrotechniku do plynovek prodává e-shop Kentaur zbraně. V nabídce toho má dost, tak si sami vyberte, jestli toužíte po blikajících hvězdičkách či rachotící červené stopě. Nejlepší volbou bude asi paleta světlic s různými efekty.

V daném e-shopu pořídíte i přímo plynové pistole zmiňované značky Walther a také Umarex.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články