Komerční sděleníZe života

Péče o vlasy: Těchto chyb se určitě vyvarujte

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Muz vlasy
Zdroj: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Kdo by nechtěl mít lesknoucí se, krásné a pevné vlasy? Asi každý z nás. ne vždy se to ovšem daří. Na vině může být hned několik faktorů. Začít můžeme pochopitelně genetickou výbavou každého z nás. Je vcelku logické, že ne všichni můžeme mít skvělé vlasy. Smutnou pravdu mnohdy pochopíte jen při pohledu na své rodiče a předky. Jinak se ale o hezké vlasy mnohdy připravujeme vlastními chybami, jež se týkají péče o ně. My se v následujících řádcích na několik takovýchto fatálních omylů podíváme mnohem podrobněji.

Nehty vlasů jednoznačně škodí

Takovou typickou chybou je třeba využívání nehtů při mytí vlasů. Nehty mohou být ostré a pokožce hlavy nijak neprospívají. Naopak ji dokážou nepříjemně narušit. Tím pádem logicky dochází také k porušení struktury vlasových folikulů a zpomalení růstu vlasů jako takových. Vytvářet se mohou lysá místa a problém je na světě. Mnohdy je třeba být opatrný i tehdy, když člověk používá suchý šampón. Nehty prostě nesmí pokožku hlavy nijak narušit.

Nadměrné množství šampónu

Ani sebelepšího šamponu nelze aplikovat na vlasy příliš. Škodil by. Ideální je malinkatá kapka šamponu, jež se pořádně rozetře po pokožce hlavy a následně vznikne solidní množství pěny. Šampon by měl být na hlavě určitou dobu, aby dokázal na pokožku a folikuly samotné efektivně působit. Ideálně je třeba také volit šampony na přírodní bázi bez jakýchkoli nepřirozených umělých látek. V levných šamponech je jich bohužel poměrně hodně. Stačí si číst etikety a máte vyhráno.

Kondicionér se vyplatí

Jednoznačně. Vlasy potřebují ještě navíc vyživovat a je to právě kondicionér, který jim dodá dostatek potřebných vitamínů a minerálů. Výborné jsou také podpůrné prostředky. Třeba takový keratin na vlasy se určitě vyplatí. Růstu vlasů rozhodně pomáhá.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články