Komerční sděleníZe života

Nejlepší vybavení na nutnou sebeobranu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sebeobrana
Zdroj: Army-Store.net

Každý instruktor vám potvrdí základní pravdu o sebeobraně – nejúčinnější a nejlepší je správná prevence. Taková, aby k nebezpečné situaci či riziku vůbec nedošlo. Pokud už se přece jen dostaneme do situace, která nás může ohrozit na zdraví či dokonce na životě, je vhodné znát základy nutné sebeobrany. K té patří rovněž využití základních pomůcek pro účinnou sebeobranu.

Pepřový sprej

Představuje jeden z nejrozšířenějších prostředků sebeobrany, vhodný pro široké spektrum uživatelů. Využije ho jak bezpečnostní služba, tak i slečna, která je nucena vracet se domů v pozdějších hodinách poloprázdnými ulicemi či parky. Zvláště u laického uživatele každopádně doporučujeme zakoupit rovnou dva či více pepřových sprejů, aby byla možnost si pepřový sprej reálně vyzkoušet ještě před tím, než poprvé nastane nutnost použít ho doopravdy. Je totiž vhodné doopravdy vidět, jaký má sprej dosah, jak se s ním manipuluje a podobně. Pepřový sprej může při vhodném použití poskytnout velmi efektivní způsob, jak zneškodnit potencionálního agresora.

Peprovy sprej

Zdroj: Army-Store.net

Teleskopický obušek

Velmi praktickým vybavením, určeným primárně pro osobní obranu je taktéž teleskopický obušek. Mimo reálné účinnosti při fyzické potyčce dokáže také působit odstrašujícím dojmem, zvláště na protivníka s holýma rukama. Teleskopický obušek může být v dobrých rukou velmi účinnou zbraní, je ovšem mít na paměti, že lze s jeho pomocí způsobit velmi vážná zranění. Je tedy nasnadě jeho použití vždy řádně vyhodnotit a sáhnout po něm až ve chvíli, kdy z nebezpečné situace není žádné jiné východisko.

Teleskopicky obusek

Zdroj: Army-Store.net

Doporučení závěrem

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv prostředek pro osobní obranu, nezapomínejte vždy na základní pravidlo prevence. Použití pepřového spreje či teleskopického obušku vy mělo být nutné pouze v bezvýchodné situaci, ze které se nelze dostat jiným způsobem. V každém případě vám přejeme úspěšný výběr nejvhodnějšího vybavení a minimum situací, ve kterých je budete moci reálně použít.

Autor: redakce

Související články