Komerční sděleníZe života

Muž vyhrál 166 milionů, u policie dal výpověď. Tiket ukryl do bible a v sedle motorky chce šířit slovo boží

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
motorkar
motorkar

Pětašedesátiletý Rafael Gomez z newyorského Brooklynu pracoval celý život na straně zákona. Mnoho let byl mariňákem, a když ze služby odešel, dal se k policii. Tady se postupně vypracoval až na vysokou pozici komisaře. A tento komisař se nakonec stal i loterním milionářem.

Na svůj šťastný tiket trefil straší muž rovných 7 milion dolarů, to znamená 165,8 milionu korun. Jde o tak vysokou částku, že ho ze sekundy na sekundu přesvědčila, aby dal v práci výpověď. A teď už si chce jenom plnit sny.

Štěstí přinesl tiket z potravin

Tiket, který Rafaelovi změnil život, si koupil jednoho dne po cestě z práce, když se stavoval v nedalekých potravinách. Vybral si hru Cash For Life a na sázence zaškrtl čísla 3, 6, 8, 9, 35 plus dodatkové číslo 4.

Přečtěte si také: To by byl pech! Důchodce málem vyhodil tiket s výhrou 149 milionů!

Jen pár dní nato díky kontrole tiketu přes terminál zjistil, že už nic nebude tak jako předtím. Muž měl samozřejmě obří radost, zároveň se ale začal opravdu bát, že by mohl svoji poukázku k desítkám a desítkám milionů korun ztratit. „Aby byl tiket v bezpečí, ukryl jsem ho do bible,“ popsal svoji tajnou schovávačku výherce.

Radostná zpráva se velmi rychle rozšířila i na Rafaelově policejní služebně. „Když jsem přišel za svým šéfem, už o mé výhře věděl. Proto se mě bez obalu zeptal, jestli mu takhle náhodou nejdu dát výpověď,“ popsal muž. „Tak jsem mu na to řekl, ať moji dnešní návštěvu považuje za moji rezignaci,“ smál se výherce, který celý svůj život prožil ve čtvrti Bushwick.

Loterie mu umožní splnit si životní sen

Teď si hodlá začít plnit své sny a jako první se samozřejmě dostane na ten největší. „Když jsem v roce 1975 opouštěl mariňáky, toužil jsem sednout do sedla motorky a procestovat Ameriku. Tehdy jsem se k tak velkému kroku nedokázal odhodlat, výhra v loterii mi ale rozhodování dost usnadnila,“ prohlásil Rafael.

Jeho plány jdou ale ještě o něco dál – o miliony se totiž rozhodl podělit jak se svými přáteli, tak i s úplně cizími lidmi. „Mám kolem sebe spoustu kamarádů, se kterými jsme se rozhodli vytvořit motorkářský gang,“ směje se věřící policista.

Naplánováno mají vyrazit na jih směrem Florida a Las Vegas a cestu si užívat, jak dlouho je to bude bavit. Jak konstatoval sám výherce Rafael Gomez: „Teď už vím, že až do konce života nemusím hnout ani prstem a můžu si jenom užívat!“

Místo pašování drog pomoc bezdomovcům

Tenhle gang se ale rozhodně nebude zaměřovat na výtržnosti nebo pašování drog tak, jak to známe z filmů a seriálů. „Chceme šířit slovo boží a také pomáhat těm, co to potřebují,“ konstatuje výherce. A jak se bude jejich uskupení na dvou kolech jmenovat? „Tak to je úplně jasné: jsme prostě Svatí z Bushwicku,“ loučí se s odkazem na svoji rodnou čtvrť výherce.

I čeští výherci Sazky nám často říkají, že chtějí přispět na charitu nebo pomáhat potřebným. Dnešní příběh ale navíc ukazuje, že dělat dobré věci lze i velmi zábavným způsobem.

Už v pátek si v Eurojackpotu můžete zahrát o 1 246 000 000. Chcete si také užít nezapomenutelné léto? Klikněte si pro online tiket na tento odkaz.

Autor: redakce

Komerční sdělení, fotografie jsou pouze ilustrační a nezachycují skutečného výherce.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články