Komerční sděleníZe života

Kde se dají nakupovat kryptoměny?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bitcoin
Zdroj: Shutterstock

V posledních letech započal velký boom v oblasti finančního trhu. Mají jej na svědomí takzvané kryptoměny. V současnosti je už poměrně snadné do nich investovat, stačí vám k tomu jen pár drobností.

Co jsou kryptoměny a jaké jsou nejoblíbenější?

V zásadě se kryptoměny dají popsat jako forma peněz. Oproti klasickým penězům však existují pouze v digitální a elektronické podobě. Tím odpadá mnoho starostí. V praktické rovině se nemusíte starat o inflaci běžných měn, pohodlný je rovněž přístup, stále se navíc zlepšují možnosti, kde se dají kryptoměny využívat pro platby. Ne náhodou se o nich mluví jako o budoucnosti v oblasti peněžnictví.

Jednoznačně největší popularitě se stále těší bitcon, objevuje se však řada dalších kryptoměn, jejichž hodnota a význam neustále rostou. Pro jejich směnu se už dají využít specializované kryptoměnové směnárny, jež jsou dostupné také pro české občany.

Bitcoin

Zdroj: Shutterstock

Moderní kryptosměnárny

Příkladem online kryptosměnárny, kde lze kupovat a prodávat bitcoiny a mnoho dalších kryptoměn, je Coinbase. Vznikla už téměř před 10 lety. Dnes je v ní dostupných více než 24 kryptoměn, jež zakoupíte za eura a dolary. Systém funguje rovněž jako online peněženka.

K dalším populárním kryptosměnárnám se řadí SimpleCoin a Bitstock. Pro všechny v zásadě platí podobná pravidla. Je nutné se nejprve zaregistrovat a vytvořit účet. Pro jeho vznik musíte zadat trvalou adresu bydliště, číslo bankovního účtu a několik dalších údajů. Po aktivaci a ověření účtu pak nic nebrání v tom, abyste si mohli nakoupit některou z nabízených kryptoměn.

Kryptoměny slouží nejen jako moderní druh měn, zároveň se dají považovat za velmi zajímavou investiční příležitost. Zvláště v dnešní době, kdy jejich hodnota mnohdy razantně roste, se dá při chytrém způsobu obchodování s kryptoměnami vydělat velké množství peněz.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články