Komerční sděleníZe života

Jako lídr se člověk již musí narodit. Nebo je tomu jinak?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz lidr
Zdroj: Cambschool.cz

Preferovaným názorem je, že přirozený lídr to má v sobě od přírody, kdy je díky svému charakteru a dalším schopnostem vlastně již předurčen vést ostatní a nikdo další nemá šanci. Je tomu ale skutečně tak?

Z velké části tomu tak opravdu je, a bez vrozených dispozic se přirozenými lídry bohužel nikdy nestaneme, ani kdybychom se snažili sebevíc. Ryzí lídr totiž není jen „vůdce týmu“, ale především vizionář, který vidí dál než jiní, a umí pro své cíle nadchnout sebe a hlavně ostatní. Pokud však nejsme lídry od přírody, tak nevěšme hlavu. Takových lidí je jen velmi málo a většina z nás se s nimi za život vlastně ani pořádně nesetká. Dobrým manažerem a úspěšným vůdcem týmu však můžeme být i tak, ale chce to na sobě pracovat. I ti nejtalentovanější z nás totiž zakrní, pokud se nestarají dost o svůj rozvoj a nehledají nové a nové příležitosti ke svému zlepšení.

Správný cíl

Jak tedy nepřešlapovat na místě a motivovat se k dalšímu rozvoji? Důležité je, najít si pro sebe ten správný cíl. Ten by nám měl nejen přinášet smysl, ale především by nás měl naplňovat a bavit. Druhou důležitou věcí je pak vlastní píle a odhodlání. Nic nám nespadne z nebe do klína. Pokud něco chceme, tak si za tím musíme jít.

Kde začít?

Jednou z vyhledávaných možností, jak získat zároveň teoretické, stejně jako praktické znalosti, je manažerské vzdělávání. To dnes zcela bez nadsázky můžeme považovat víceméně za základní výbavu úspěšného manažera. Absolventi takového studia ale určitě nemusí mít výhradně manažerské ambice – znalosti a dovednosti, které tímto způsobem získají, jim velmi dobře poslouží téměř v každém odvětví současného byznysu.

Individuální přístup

Mezi přední vzdělávací instituce tohoto typu patří například Cambridge Business School, kterou najdeme přímo v centru hlavního města. Přednášky na ni vedou odborníci ze svých oborů a důraz je kladen primárně na zmíněné praktické použití získaných informací. Nejde tedy jen o biflování, ale hlavně o to, aby si student na reálných příkladech vyzkoušel, co a jak funguje. Díky své flexibilitě je jejich studium MBA ideální právě pro čerstvé absolventy vysokých škol. Celý program je rozložen pouze na 15 měsíců a studenti se během této doby sejdou pouze několikrát. Výuka probíhá kompletně v českém jazyce (program Management a leadership lze studovat i v angličtině), a to především na bázi samostudia, kdy hned na začátku akademického roku dostanete přístup ke všem potřebným materiálům prostřednictvím online platformy. Zbytek už je na vás. Vybrané obory jde dokonce studovat kompletně online.

Studijní programy pro dnešní svět

Na Cambridge Business School si aktuálně můžete vybrat z více než desítky studijních programů. Za všechny jmenujme například Management a leadership., který přesně koresponduje s poselstvím dnešního článku. Studenti se v něm seznámí se všemi důležitými oblastmi současného managementu a získají rovněž znalosti z marketingové komunikace či obchodního práva. Najdete v sobě odvahu a jdete do toho?

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články