Izraelská modelka zuří. Vyrobili erotickou hračku s její tváří, společnost se k tomu staví do nebe volajícím způsobem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Platova panna
Zdroj: Shutterstock

Čínská společnost prodává hračku v životní velikosti, která je přesnou kopií izraelské modelky Yael Cohen Aris. Sexuální panenka však byla vyrobena bez jejího svolení.

Pětadvacetiletá instagramová modelka Yael Cohen Aris tvrdí, že čínská společnost prodává hračku s její hlavou a používá její jméno. Hračka, kterou společnost prodává má dokonce i její jméno Yael.

Podoba se nezapře

Erotická panenka je v životní velikosti a její podoba je tak přesná, že má dokonce i znaménko krásy těsně pod spodním rtem. Přesně tak, jak ho má instagramová modelka.

Tyto panenky nejvyšší úrovně prodává čínská společnost. Panenky mají vnitřní kostru a odnímatelné hlavy, takže když vás jedna omrzí, v pohodě ji můžete vyměnit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yael Cohen Aris (@yaelaris)

Jedna z hlav, která se nabízí spolu s panenkou, a nazývá se Yael, má tmavé vlasy, strukturu obličeje i brýle jako modelka Cohen Aris. Aby nevznikly žádné další pochybnosti, je hračka propagována online pomocí modelčiných skutečných fotek.

Modelce ani tak nevadí, že panence dali její znaménko krásy a jméno. Existuje určitá hranice, jak moc mohou hračky vypadat jako lidská bytost. Neumí prominout to, že panenka byla spojena s její identitou – s obrázky, videi a sociálními médii.

Nedala k tomu souhlas

Není to jen panenka, která je inspirovaná jejím vzhledem, ale je to kopie spojená s její totožností. Ke všemu nedala čínské společnosti žádný souhlas, udělala to bez jejího vědomí.

Modelka požádala pomocí právních kroků, aby se panenka v první řadě stáhla z regálů. Pak se může řešit, co a proč se tak stalo. Nechce žádnou kompenzaci za újmu ani procento z prodeje, pokud by hračka na trhu zůstala.

Chce docílit toho, aby se z tohoto příběhu lidé poučili. Ráda by dosáhla zvýšení povědomí o našem soukromí, které sdílíme online. Lidé by se měli zajímat o to, jak chránit svou identitu.

Z programátorky modelkou

Cohen Aris bavilo programování, což dělala také v armádě. Vždy však chtěla být herečkou a sociální sítě byly jedním ze způsobů, jak si tento sen splnit. Její instagramový účet má nyní přes milion sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yael Cohen Aris (@yaelaris)

Jeden z jejích fanoušků ji poprvé upozornil na tuto erotickou panenku v roce 2019. Poslal jí odkaz na fórum, kde probíhala diskuze o počátečních pracích na hračce. Zprvu se mluvilo o prototypech a o pár měsíců později byla panenka na prodej. Teprve pak si uvědomila rozsah toho, co se děje.

Cena za hlavu

Hlava Yael byla v roce 2019 oceněna na 420 amerických dolarů. Kompletní panenka s hlavou je v současné době na internetu prodávána za více než 1 400 amerických dolarů.

Podobnost je jen náhoda

Mluvčí společnosti se vyjádřil, že podobnost mezi panenkou a modelkou Yael je náhoda. Společnost uvedla, že nabízí řadu podob dle preferencí zákazníků, a že podobnost se skutečnými lidmi je jen náhodná. Nicméně, název Yael již dál pro panenku používat nebudou.

Zdroj: timesofisrael.com, blesk.cz, lajk.iprima.cz
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články