Komerční sděleníZe života

Hledáte tip na dárek pro muže? Hodinky ze dřeva jsou jedním velmi originálním

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Woowa uvodni
Zdroj: Woowa

Když se rozhodujete, jaké hodinky si pořídíte, určitě o nich nepřemýšlíte pouze jako o přístroji ukazující čas. Hodinky jsou také důležitým módním a společenským doplňkem. Pokud rádi nosíte originální doplňky a chcete se svými hodinkami odlišit od většiny, ideálním materiálem je pro vás dřevo.

Dřevěné hodinky české značky Woowa jsou skutečně unikátní. Mají natolik specifický design, že každý jejich kus je originál. Podobně jako například nábytek z masivu i pro hodinky ze dřeva platí, že nelze vyrobit dva stejné kusy. Hodinky Woowa jsou na první pohled velmi elegantní, jednak díky jejich analogovému provedení, jednak díky nádherným kresbám použitých exotických dřevin. K výrobě jak řemínků, tak pouzdra se používá například koa dřevo, santalové dřevo, dub či javor.

Proč hodinky ze dřeva?

Dřevo přináší oproti jiným materiálům hodinkám několik důležitých výhod. Jednou z nich je mnohem nižší váha. Pokud se bavíme o průměru ciferníku v rozmezí 40–50 mm, což už lze považovat za větší hodinky, v kompletně dřevěné variantě váží kolem 50–60 gramů. Hodinky z kovu, syntetických materiálů či jejich kombinací bývají ve stejně velikosti až dvojnásobně těžké.

Zdroj: Woowa

Dřevěné hodinky vhodné pro ty, kteří kovové či kožené řemínky nemohou z důvodu alergie nosit. Dřevo je vůči pokožce velmi šetrné.

Již na první pohled je patrný důvod, pro který si pánské dřevěné hodinky kupuje nejvíce mužů. Je jím originalita. Hodinek s černým nebo hnědým koženým řemínkem se na rukou mužů ve společnosti vyskytuje velké množství. U kovu a umělých materiálů je tomu podobně. S dřevěnými hodinkami se však můžete perfektně odlišit.

Unikátní hodinky s gravírovaným nápisem

Výjimečnost svých nových hodinek ještě podtrhnete, když využijete nabídku gravírování zdarma, kterou Woowa ke každým hodinkám poskytuje. Zadní stranu hodinek vám může zdobit jakýkoliv text nebo obrázek. Získáte tak hodinky s gravírováním, u kterých si můžete být jistí, že je nikdo jiný nevlastní.

Zdroj: Woowa

Na hodinky se podle jejich velikosti vejde 20 až 40 znaků. Zadní strana hodinek představuje ideální místo pro vlastní podpis, váš oblíbený citát či například důležité datum (svatby, výročí apod.). Kromě textu lze na hodinky gravírovat i jednoduché motivy, symboly nebo vlastní obrázek. Otisknout do dřeva můžete nechat i vzkaz obdarovanému. Dřevěné hodinky totiž skvěle poslouží jako dárek.

O dřevěné hodinky se musíte starat

Vedle svých předností mají dřevěné hodinky také své nároky. Je třeba na ně být opatrnější než na jiné. Dřevo je totiž i přes ochranný nátěr náchylnější k mechanickému poškození. Stačí si ale jen dá pozor, aby vám nepadaly, případně jste je nepoškrábali. Ciferník je naopak chráněný nadstandardně, používá se například vysoce odolné safírové sklo.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články