Co je dobré na potenci: Pomůže ženšen nebo speciální cviky

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
potence
potence

Erektilní dysfunkce by neměla být tabu. S přibývajícím věkem se zkrátka může objevit a není důvod se za ni stydět. Naopak, existují způsoby, jak tento problém efektivně řešit. Modré pilulce už odzvonilo, zkuste na to jít jinak.

Zdraví životní styl snad nemusíme zmiňovat. Bez něj to nepůjde. Hned na začátek je také dobré říci, že procvičování pánevního dna není jen věc žen.

I muži by měli procvičovat pánevní dno

Jedná se především o takzvané Kegelovy cviky. To má za cíl stimulovat právě ten sval, který při erekci mužský pohlavní orgán prokrvuje. Na internetu najdete spoustu videonávodů, tak zapátrejte. Možná i vy budete po tomto druhu aktivity pařit k těm, kterým Kegelovy cviky pomohly.

Zaměřit byste se měli i na stravu. Obecně doporučované je zařadit do jídelníčku čočku, quinou či dýňová semínka, jelikož obsahují zinek, látku, jež má na erekci vliv.

Najdete ji také ve špenátu nebo plodech moře. Samozřejmě jej můžete zvolit i ve formě potravinového doplňku.

Co se jich týče, i ty přírodní jsou skvělými bojovníky s erektivní dysfunkcí. V poslední době se hodně diskutuje o mace peruánské, rostlině, jež má příznivý vliv na mužskou potenci. Prodává se ve formě tabletek i prášku, je jen na vás, jakou z nich zvolíte.

Zelenou viagru užívali už starověcí Řekové. O jakou rostlinu se jedná?

Osvědčenou klasikou je ale ženšen. Jeho účinky na erekci jsou známé už po staletí. Jeho velká přednost je to, že dokáže bojovat i se slabou erekcí, která je zapřičiněná špatnou psychikou. Také přispívá ke správnému prokrvení, což je obzvlášť důležité. Pokud máte problémy s potencí, ženšen by měla být jedna z prvních věcí, kterou budete aktivní řešit.

Slyšeli jste už o zelené viagře? Říká se, že dokáže zvýšit hladinu testosteronu a příznivě působí na libido. To jsou zbraně kotvičníku zemního, který se používá v ajurvédě pro podporu libida, Řekové jej přidávali do nápojů lásky.

Samozřejmě léčba této dysfunkce není jen tak a se svým problémem byste se měli svěřit s lékařem. V sázce totiž není jen vaše sebevědomí a spokojený milostný život, ale také celkové zdraví. Můžete mít totiž problémy s oběhovou soustavou, a tak nechte hrdost stranou a za doktorem si raději zajděte.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články