Roman (27): Sport je u mě na prvním místě. Nebýt kamaráda, málem bych škodil sám sobě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz sport
Zdroj: Shutterstock

Romana to odmalička táhlo ke sportu všeho druhu. Jeho tatínek hrál fotbal, starší bratr se nadchl pro hokej, ve kterém dokonce hrdě reprezentoval. Roman vyzkoušel několik fyzických aktivit, ale v žádné se nenašel. Až na střední škole objevil posilování.

„Tenkrát jsme jako kluci na intru chodili dvakrát do týdne do posilovny a mě to nadchlo,“ vzpomíná Roman na své začátky a přiznává, že si mezi zkušenějšími staršími kluky připadal jako houžvička. „Oni měli svaly, já ruce jako párátka,“ směje se.

Chtěl jsem od sebe stále více

„Od střední školy se pro mě posilování a cvičení s vlastní vahou stalo závislostí,“ pokračuje Roman. „Byl jsem pyšný, když jsem viděl první změny. Už jsem se tolik neklepal, když jsem zvedal činky, a o pár let později už jsem si mezi svalovci ve fitku nepřipadal, že tam nepatřím,“ přiznává.

Roman dosahoval úspěchů, na které mohl být hrdý. Žádal od sebe ale stále více a více, mnohdy se dokonce sám na sebe zlobil, když mu tělo po třetím tvrdém tréninku v jednom týdnu dalo najevo, že už nemůže. Tehdy poprvé si začal pohrávat s myšlenkou, že by si vzal něco na podporu.

Kamarád mi zachránil zdraví

„Pořád jsem měl před očima ty svalovce, kteří měli lepší formu než já, větší svaly, zvedali vyšší váhy, prostě vypadali lépe. Já to chtěl taky,“ netají se. O svých plánech sehnat si podpůrné prostředky se svěřil kamarádovi, se kterým lásku ke sportu sdílel. Ten ho ale varoval.

„Vašek mi řekl, ať neblázním, že si zničím zdraví,“ vysvětluje Roman. „Na jeden z našich společných tréninků donesl krabičku s kapslemi, předal mi ji se slovy, že tohle bere taky a že fakt cítí změny, ať to zkusím i já,“ dozvídáme se od Romana, kterému se díky kamarádovi dostaly do rukou tobolky Cordyceps neboli housenice čínská.

Ta se v čínské medicíně užívá nejen pro celkovou vitalitu a posílení imunity, ale mezi sportovci je velmi oblíbená především pro zvýšení fyzické vytrvalosti a výkonnosti. Přesně to Roman potřeboval.

Cítím se jako opravdový sportovec

„Dočetl jsem se, že housenice čínská je nějaký druh vzácné houby pocházející až z Tibetu a Nepálu, kde roste hodně vysoko a její složení je čistě přírodní,“ pokračuje Roman. „Obsahuje bílkoviny, aminokyseliny a vitamíny,“ dodává.

Roman kapsle Cordyceps užívá už delší dobu a pozoruje na sobě výsledky. Netají se tím, že má více energie, po tréninku se necítí tolik vyčerpaný a celkově se cítí dobře. „Cordyceps užívají i vrcholoví sportovci, kteří by svému tělu nedali nic, co by mu mohlo uškodit. Taky se cítím jako opravdový sportovec a věřím, že to i díky těmhle kapslím ještě někam dotáhnu,“ uzavírá spokojeně.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články