Záhadná zmizení po celém světě. Dodnes nikdo neví, co se s nimi stalo

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Monroe
Monroe

Případy, kdy někdo zmizí, jsou poměrně časté. Mizí nejen jednotlivci, ale překvapivě i celé rodiny, po kterých zůstávají stopy, které nikam nevedou. Bez ohledu na to, zda se jedná o obyčejní lidi nebo hvězdy Hollywoodu, případy stále zůstávají neobjasněny.

Co se s ní asi stalo?

Největší záhada Hollywoodu v sobě skrývá známá herečka a modelka Jean Spanglerová, která 7. 10. 1949 svěřila své švagrové dceru s tím, že potřebuje s bývalým mužem domluvit nové podmínky a výši alimentů. Později měla točit ve studiu, ale včas se vrátit a vyzvednout dcerku.

Zdroj: En.wikipedia.org

Když se ani druhého dne neukáže, nahlásí její zmizení. O to větší šok pro všechny je, když zjistí, že žádné natáčení v plánu nebylo a bývalý manžel tvrdí, že spolu rozhodně nebyli domluveni na žádné schůzce. Další den je nalezena její peněženka, ve které je vzkaz, že nemůže už déle čekat a jde k Dr. Scottovi…, adresován Kirkovi. Muž jménem Kirk ,se kterým točila však tvrdí, že vzkaz pro něho není, a že si na Jean ani nepamatuje. Žádného Scotta se nepodařilo najít a ani její tělo se nikdy nenašlo. Někteří tvrdili, že měla vážnou známost, se kterou utekla, šla by však bez své dcery?

Sebevražda nebo vražda?

Asi jedním z nejdiskutovanějších konců v Hollywoodu je život Marilyn Monroe. Málokdo vzbuzuje i tolik let po své smrti tolik emocí. Její život byl záhadný stejně, jako její smrt. Zemřela sama nebo ji někdo dopomohl? To je otázka, která po ní zůstala, a která vzbuzuje mnoho konspiračních teorií. Přes silné deprese a zdravotní potíže umírá 5. 8. 1962, v době, kdy se jí začíná dařit, přijímá nové pracovní nabídky a plánuje novou svatbu.

Otazníky vyvolávaly i stále se měnící výpovědi svědků, ztracené důkazy, ztracená toxikologie a rychlé uzavření případu jako sebevraždy. Mluvilo se o tajných službách v rukou bratrů Kennedyových, kteří se potřebovali Marilyn zbavit. Zda se jednalo o vraždu nebo sebevraždu se už asi nedozvíme, nicméně stále vyvolává mnoho otázek.

Nikdo neví, co se stalo…

Zdroj: Truecrimecenter.com

Případy, že zmizí nějaká osoba jsou poměrně časté, co když ale z ničeho nic zmizí celá rodina? Bobby, Sherilyn a šestiletá dcerka Madyson zmizeli 8. 10. 2008 bez jediné stopy ze svého domu. Po pár dnech sice bylo nalezeno jejich vozidlo, to ale moc odpovědí nepřineslo, spíše naopak. V automobile byl jejich pes, peněženky, telefony, jako by plánovali se do vozu vrátit. Ve vozidle byl také velký finanční obnos, který by nikdy nedokázali vydělat. Proto policisté začali uvažovat, o jejich propojení na drogovou síť.

Přesto se případ vyřešit nepodařilo. V roce 2013 se našly dvě dospělé kostry a jedna dětská poblíž místa, kde bylo před lety jejich vozidlo zaparkováno, a nakonec byly identifikováni jako tato zmizelá rodina. Přesto, že se vyrojilo mnoho hypotéz, co se asi mohlo stát, zůstává jejich zmizení záhadou, která nebyla nikdy objasněna.

Autor: Lucie Konečná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články