Utekla muži, který mučil a zavraždil více než 50 žen. Pomáhala mu manželka i dcera

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cynthia vigilova
Zdroj: Profimedia

Cynthii Vigilovou v roce 1999 oslovil neznámý muž s tím, že je policista. Spoutal ji a odvezl k sobě domů. Tam ji po tři dny opakovaně znásilňoval a mučil, všemu přihlížela i jeho partnerka. Příběh vraha, který se proslavil pod přezdívkou Toy Box killer, ale přináší obětí daleko více.

David Parker Ray se narodil v roce 1939 v Mexiku. Vychovával ho dědeček, s otcem se ale vídal pravidelně a údajně ho často bil. Možná z této doby pochází jeho sklony k násilí. Ve škole byl Ray šikanován, později se kvůli snaze zapadnout uchýlil ke drogám.

Po škole nastoupil do vojenské služby, kterou ukončil s čestným propuštěním. Podle webu All That’s Interesting se předpokládá, že zhruba po návratu domů, někdy okolo poloviny 60. let 20. století, začal se svým vraždícím šílenstvím.

50 obětí

Cynthii Vigilové se podařilo utéct. Podle Criminal Minds po třech dnech Ray odjel ze svého domu a jeho partnerka nechala klíče od pout poblíž vězněné. Ta využila situace. Při útěku ženu v sebeobraně pobodala, nahá pak vyběhla na ulici a s řetězy kolem krku zaklepala na první sousedy.

Tak se dostala na policii, která okamžitě začala jednat. To, co objevili kriminalisté v domě a také v karavanu Davida Parkera Raye, je velmi znepokojilo.

V místnosti, kde Cynthii mučil, se nacházela uprostřed stolu obří bedna plná kleští, řetězů, nožů, žiletek a podomácku vyrobených mučicích nástrojů. Odtud pochází jeho přezdívka Toy Box Killer.

Vyšetřování odhalilo, že Vigilová není jeho první obětí. Ray byl později odsouzen za vraždu více než 50 žen. S nimi podle všeho prováděl to samé, co se Cynthií. Ta měla to štěstí, že nakonec unikla, ostatní oběti po několika dnech mučení podlehly bolestem nebo Raye a jeho partnerku přestaly bavit, takže se jich zbavili.

Kruté mučení

„Když mi na parkovišti nasazoval pouta, tvrdil, že je policista. Věřila jsem mu to do chvíle, než mě strčil do karavanu a odvezl mě k sobě domů,“ popsala při výslechu na policii Cynthia Vigilová. „Tři dny mě mučil, sexuálně zneužíval, jeho partnerka se někdy dívala, jindy se účastnila,“ dodala.

Podle Cynthie vždy ráno před mučením pustil Ray v místnosti, kde byla spoutaná, nahranou kazetu, která přesně popisovala, co se bude dít. Zahrnovala slova o tom, kam ji bude řezat, jak moc ji bude bít nebo v jaké poloze ji znásilní. Když kazeta dohrála, začalo samotné dění.

David Parker Ray se dle Grunge nikdy nepřiznal. U dvou z vražd, o kterých se policie domnívala, že je spáchal, nakonec dokonce tvrzení vyvrátil. Přesto mu zůstalo na krku přes 50 obvinění.

Byl odsouzen k 224 letům vězení. Jeho žena, která pobodání Cynthií přežila, byla odsouzena na 36 let za spoluúčast na mučení a vraždách. Jejich dcera, která o všem věděla, přímo se však neúčastnila, skončila ve vězení na 9 let. Vrah zemřel v roce 2002 na infarkt.

Zdroj: All That’s Interesting, Grunge, Criminal minds

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články