Utajovaná pravda o Elvisovi: Za jeho slávou stojí obyčejný podvod a jeden šek na prase

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
elvis
Zdroj: Uncredited, Public domain, via Wikimedia Commons

Jméno Elvis Presley není třeba nijak výrazně představovat. Americký zpěvák a herec si právem vysloužil přezdívku Král Rock and rollu a stal se známým nejen díky svému originálnímu hlasu, ale také pohybům a originálnímu účesu. Málokde se ale píše o tom, co všechno pro malého Elvise udělala jeho rodina.

Elvis přišel na svět velmi mladým rodičům. Jeho otci Vernonovi bylo teprve osmnáct let, když jeho o čtyři roky starší manželka porodila. Podle Vernonových slov chtěl muž jenom to, aby se rodina měla dobře.

Elvis se narodil chudým rodičům

V době, kdy se Elvis narodil, žil pár ve velmi chudých podmínkách. Vernon dělal jednoduché opravářské práce, prodával dobytek a snažil se uživit svou ženu a dítě, jak se jen dalo.

Když mu jednoho dne zákazník vystavil falešný šek za prase na pouhé čtyři dolary, rozhodl se zkonzultovat situaci se svým švagrem.

Společně se dohodli na tom, že když se částka na šeku přepíše na původní cenu, nikdo na nic nepřijde.

To byl ovšem omyl, který dostal Vernona do vězení. Nejprve si šest měsíců poseděl ve vazbě, a nakonec byl odsouzen ke třem letům za mřížemi.

Za dobré chování byl nakonec z vězení propuštěn o něco dříve.

Jako své jediné dítě matka i otec Elvise velmi milovali. On jim to svým chováním oplácel. Věděl dobře o tom, jak kvůli tomu, aby se rodina měla dobře, skončil otec za mřížemi, zároveň i o všem dalším, co pro něho rodiče kdy udělali.

Elvis své rodině dobrotivost vždy vracel

Za první desku, kterou vydal, dostal poměrně velký finanční obnos. Tím zaplatil dárek své matce Gladys.

Když se mu později podařilo vydělat si peněz víc, koupil nové pozemky a od rodiny se odstěhoval.

To bylo z části kvůli jeho vlastnímu soukromí, především ale myslel na to, že v jeho starém domě ho fanoušci neustále obtěžovali a dělali problémy i jeho rodičům.

Po nastěhování do vlastního tak rodinu ušetřil od zbytečných problémů a mediálního zájmu.

Bohužel, přestože měl Elvis milující rodinu, desítky tisíc fanoušků, majetek i slávu, zradilo ho zdraví v poměrně nízkém věku. Zemřel ve svých dvaačtyřiceti letech na infarkt.

Někteří lidé věří, že se předávkoval drogami, podle doktorů je ale oficiální příčina smrti skutečně selhání srdce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články