Učte se od zkušených! Co si o utrácení a investicích myslí lidé, co si už miliony vydělali?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
muz penize
Zdroj: Shutterstock

Díky naspořeným penězům můžete objevovat svět, zkoušet nové koníčky, postavit si vysněný dům, usednout za volant vytouženého auta či odejít dříve do důchodu. A také vám dodají pocit jistoty, že i když se ve vašem životě stane něco nečekaného, můžete se o potenciální výdaje postarat.

Co mohou k investování a šetření peněz říct lidé, co se na pozici milionáře vypracovali vlastními silami?

Investujte do sebe

O investování se mluví všude, tou nejdůležitější investicí jste ovšem vy sami. „Čtěte minimálně 30 minut denně, na cestě poslouchejte relevantní podcasty a najděte si mentora,“ radí Tucker Hughes, který se stal milionářem ve věku pouhých 22 let. Vzdělávejte se, starejte se o sebe a pracujte na sobě. Tuhle investici vám totiž nikdo jen tak vzít nemůže.

Začněte pomalu

Velké kroky znějí sice skvěle, životních změn ale nejlépe dosáhnete, když začnete malými krůčky a budete v nich pokračovat. Své o tom ví i Chris Reining, bývalý IT specialista, který se vlastními silami stal milionářem a ve 37 letech mohl s klidem odejít z práce. Nejdůležitější je zbavit se nepotřebných výdajů, jako je předražené latté z kaváren, a ukládání alespoň malých částek do své rezervy. „Malé změny vám dají možnost udělat v budoucnu změny velké.“

Utrácejte s radostí

Jen šetřit a nikdy si nic nedopřát není v životě příliš motivující ani uspokojující. Stojí si za tím i finanční koučka a právnička Adeola Omole. Podle ní je důležité zbavit se veškerých útrat, co vám nic nepřinášejí, odškrtnout si všechny měsíční výdaje a z toho, co zbyde, si nechat něco na své koníčky. „Začněte utrácet za věci, které vám přinášejí radost a pro něž máte vášeň.“

Obklopujte se úspěšnými

Říká se, že člověk je průměrem svých pěti nejbližších lidí. Pokud chcete zbohatnout nebo se dopracovat k jinému cíli, vyhledávejte přítomnost těch, jimž se v daném oboru daří. „Jakmile se začnete pohybovat mezi úspěšnějšími, je šance, že si díky nim rozšíříte své obzory i zvětšíte konto,“ tvrdí multimilionář Steve Siebold. Vztahy s úspěšnými také mohou posílit vaši motivaci a odhodlání.

Žijte prostě

Výkonný ředitel Warren Buffet platí už dlouhé roky za jednoho z nejbohatších lidí na světě a přitom stále používá svůj starý véčkový telefon a bydlí v domě, jež si koupil v roce 1957. Výstřelkům dnešní doby odolává i ropný magnát T. Boone Pickens: „Lidé se hrozně diví, že nemám skříň plnou obleků. Vždycky si koupím tři jednou za pět i více let, a momentálně jich mám deset. Víc nepotřebuju.“

Zbohatněte se Sportkou

Přijít si na skutečné bohatství můžete buď vlastní tvrdou prací, anebo s pomocí štěstěny. Co ji právě dneska vyzkoušet ve Sportce? Vyhrát můžete desítky a desítky milionů, které ukrývá Superjackpot.

Kromě toho ale stále běží Milionová bouře, to znamená, že v každém losování – i tom dnešním – získá zaručeně pět majitelů plných sázenek částku 1 000 000 Kč. Klikněte si pro svůj tiket Sportky!

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečného výherce.
Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články