Tyranští rodiče: Vyděsili policii svou brutalitou. Zubožené děti připoutali k posteli a prováděli jim i jiné hrůzy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
turpinovi
turpinovi

Naprosto hrůzný případ týrání dětí vyplul na povrch v roce 2018 v americkém státě Kalifornie. Rodiče David a Louise Turpinovi tam drželi svých třináct dětí doma přivázaných k posteli a týrali je hladem. Proč se ke svým vlastním dětem takto chovali?

Louise se narodila do křesťansky založené rodiny a s o osm let starším Davidem se znala od dětství. Jako dítě měla být údajně zneužívaná svým dědečkem.

V šestnácti s Davidem utekla z domova. Domů se mohla vrátit pouze za podmínky, když se s Davidem přestane stýkat.

Rozhodla se ale, že s ním zůstane, a od rodiny se odstřihla.

Od rodiny se distancovali

Vzali se a společně odjeli do Texasu, kde chtěli začít znova. V průběhu téměř třiceti let se jim narodilo celkem deset dcer a tři synové. Děti rodiče drželi doma, častokrát upoutané k posteli.

Nedovolili jim používat toaletu a jídlo dostávaly pouze jednou denně. Osprchovat se mohly pouze dvakrát do roka a například zubaře nikdy nenavštívily.

Vše se ještě stupňovalo, když se rodina v roce 2010 přestěhovala z Texasu do kalifornského města Perris.

Jedna z dcer utekla a vše nahlásila

V lednu 2018 se sedmnáctileté dceři podařilo z domu hrůzy uprchnout i s mobilním telefonem. Zavolala na tísňovou linku a celou věc nahlásila. Nebyla však schopná říct, ani kde bydlí, ani jaký je den.

Zasahující policie byla naprosto šokována brutalitou, některé z dětí byly v době zásahu připoutány k posteli. Nejstarší dívce bylo devětadvacet let a nejmladší batole mělo dva roky.

Podvyživené a zubožené děti okamžitě putovaly do péče lékařů a Turpinovi ještě tentýž den zamířili do vazby. Sousedé si do té doby ničeho podezřelého nevšimli.

Doživotí pro oba

U soudu pak vyšlo najevo, že kromě již zmíněného, všechny děti, vyjma dvouletého batolete, také fyzicky napadali nebo škrtili.

Prokurátor zmínil, že je to nejhorší případ, s jakým se kdy setkal. U soudu zazněly i výpovědi některých dětí, kterým paradoxně rodiče tak trochu chybí.

Oba obvinění během výpovědí svých dětí plakali a omlouvali se, že vše dělali jen v dobrém úmyslu a své děti milují.

Ani toto jim ale nepomohlo, oba loni v dubnu dostali trest doživotí s možným podmínečným propuštěním po pětadvaceti letech.

Děti žijí společně a snaží se naučit fungovat normálně.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články