Smolaři ve sportu: Nad kiksy těchto sportovců zůstává rozum stát

bolt emmons

Sport může být krásný, emocionální, ale i nebezpečně krutý. Často čekají sportovci celý svůj život na ten jeden důležitý a všechno rozhodující moment, s kterým se stanou sportovním hrdinou. Bohužel je život až moc často nefér. Následujícím atletům štěstí nepřálo, jistým způsobem je můžeme řadit k jedněm z největších smolařům ve sportu.

Frank Mill

Německý fotbalista, jenž hrál roku 1986 za tým Mönchengladbach, byl přímo na hřišti, když zažil jeho tým demolující debakl s špičkovou sestavou týmu Bayern Mnichova.

Gladbach sice prohrál 6:0, Mill ale mohl kanára teoreticky odvrátit: v 57. minutě stál úplně sám s míčem před prázdnou brankou. Trefil jen tyč. S něčím takovým nepočítal nikdo na celém stadionu.

Matthew Emmons

Americký sportovní střelec bojoval na olympijských hrách 2004 v Athénách o zlatou medaili. Celé pole bylo hodně blízko sebe, každý bod rozhodoval.

V posledním kole polohovky Emmons zaměřil, vystřelil a trefil desítku. Problémem ale bylo, že zaměřil na špatný terč. Tím si připsal 0 bodů a skončil na posledním místě. Na medaili si musel počkat další čtyři roky.

Heinz-Harald Frentzen

Dalším pilotem Formule 1 měl trochu jiný problém. Tým pilota formule 1 Heinz-Harald Frentzen sice byl plně připravený na stop, zaparkoval však u špatného týmu. Namísto stáje Williams se zastavil u Benettonu.

Kvůli tomu a i kvůli desetivteřinovému trestu za chybné zastavení se propadl z druhého až na osmé místo.

Usain Bolt

Dokonce nejrychlejší člověk na světě není zcela bezchybný. Při mistrovství lehké atletiky roku 2011 odstartoval svůj závod na 100 metrů až moc brzy. A to hned dva krát. To znamenalo okamžitou diskvalifikaci.

Závod na 200 metrů sice z nadhledem vyhrál, na zlatou medaili ve svém nejoblíbenějším běhu ale musel zapomenout.

Autor: Sandro Riedmann