Skinwalker: Záhadné stvoření, které mění tvar a nelze ho zabít. Legendy o něm mohou být pravdivé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Skinwalker
Zdroj: Profimedia

Jsou věci, které se zkrátka nedají vědecky dokázat, ale ani vyvrátit. Patří k nim například UFO, ale už méně známé je vyprávění o stvoření, kterému se říká skinwalker, v českém překladu chodící kůže. Legendy o něm jsou rozšířeny především na jihozápadě Ameriky.

Skinwalker je napůl člověk a napůl zvíře. Jde o příšeru, která chodí po dvou, ale má shrbená záda a od hlavy k patě je pokrytá kůží. Podle mnohých dokáže navíc měnit svůj tvar a velikost. Právě podle svého vzhledu získalo stvoření své jméno.

O skinwalkerech původně vyprávěli staří indiáni. Ačkoli si mnozí mysleli, že jde pouze o výmysl, v nedávných letech se několikrát ukázalo, že by něco jako skinwalker skutečně mohlo existovat.

Vyhnalo z jednoho ranče několik statkářů

V roce 1996 se rodina Terry Sherman přestěhovala na malý ranč. Jen o pár měsíců později spatřilo hned několik jejích členů podivné stvoření, které původně považovali za vlka.

„Nebyl to obyčejný vlk. Byl asi tak třikrát větší. Pak se postavil na zadní a já jsem viděl jeho červené oči a srst trčící do všech stran,“ popisuje zážitek člen rodiny. Poté, co se rodina ze statku za nějaký čas odstěhovala, si mnoho lidí myslelo, že konečně bude bláznivým historkám konec.

Ukázalo se ale, že i několik dalších rodin, které se na statku rozhodly žít, vidělo skinwalkery také. Jedna z farmářek dokonce v médiích popsala, jak jí jednou na statku zmizela kráva.

„Byla zima a my jsme hledali zvíře, které jsme nechali v ohradě. Jenomže jeho stopy najednou končily. Nikam nepokračovaly, zkrátka se ve sněhu ztratily otisky nohou. A tak nás a manželem napadlo jen jediné. Krávu unesl skinwalker,“ napsala.

Lidé, kteří porušili zákony

Existují celé řady pověstí, které věří, že skinwalkeři mohou být přeměnění lidé. Podle jedné z nich jde o muže a ženy, které se přeměnili, protože porušili nějaké morální pravidlo.

Za trest se stali příšerou, jejímž jediným posláním je chodit po farmách, strašit lidi a krást dobytek. Podle některých svědků tyto bytosti mluví vlastním jazykem, který zní jako lidská řeč, ale přesto mu nikdo nerozumí.

Institut pro zkoumání paranormálních jevů

Po pár letech podivných událostí byla farma, na které se skinwalkeři údajně objevovali, zakoupena vědci. Byl zde zřízen institut pro výzkum paranormálních jevů, který si stanovil jako cíl zjistit, co se zde skutečně děje.

Někteří z nich po čase vypověděli, že několikrát spatřili stvoření, která dokonale odpovídala popisu z legend. Snažili se na skinwalkery střílet, ale nikdy se jim je nepovedlo dostat.

Mnozí z nich nicméně tvrdili, že jsou si jisti, že skinwalkera trefili. Zdá se, že jsou tato stvoření imunní. To potvrzují i původní indiánské legendy, které tvrdí, že skinwalkera lze zasáhnout pouze šípem namočeným v bílém popelu.

Skinwalkeři pravděpodobně mají nějaké vysvětlení. Podobně jako UFO ale stále čekají na rozuzlení pravdy. V současné době se jejich výzkumy zabývají mnozí vědci, ale také amatéři, kteří zkrátka chtějí celé situaci přijít na kloub.

Zdroj: allthatsinteresting.com, rivercityghosts.com, wikipedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články