Podívejte se, kdo se skrývá pod zelenou maskou vodníka z Princezny ze mlejna

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Zindulka Vodnik
Zindulka Vodnik

Když hledal Jindřich ve mlejně princeznu, čert s vodníkem se mu rozhodli nabídnout rovnou dvě, aby jejich Elišku nechal na pokoji. Přestože si Jindra nakonec stejně vybral princeznu jinou, herecké výkony dvou strašidel byly nepopsatelné.

Zelená tvář, dlouhé zelené vlasy, klobouk a dva velké veverčí zuby. Zhruba tak nějak vypadal Jakub Zindulka jakožto představitel vodníka. Yvetta Blanarovičová v roli čerta ho ve filmu doprovázela v dobrém i ve zlém.

Narodil se do herecké rodiny, budoucnost měl jasně danou

Jakub Zindulka se narodil 17. února v roce 1966 jako syn Stanislava Zindulky. Ten býval známý jako „velký herec malých rolí.“

Jakub vystudoval gymnázium v Brně a jeho kroky vedly na DAMU. Později začal vystupovat v Divadle J. K. Tyla. Už odmalička měl po otci nadání pro režii a herectví.

Desítky drobných rolí v divadle mu ale nevyhovovaly, a tak nakonec založil v Plzni vlastní divadlo s názvem Dialog. Tady se začal kromě hraní zkoušet také tvorbu představení. A právě díky tomu se z něho později stal zkušený režisér.

Brzy se dal na televizní herectví a objevil se kromě Princezny ze mlejna také v Ordinaci v růžové zahradě, v Hořícím keři, nebo v pohádce Sedmero krkavců.

Zdroj: MARTIN POLÍVKA / MAFRA / Profimedia

V režírování se cítí svobodnější

Podle Zindulky jsou si herectví a režírování velmi blízké a v obou oborech se cítí jako doma. Do budoucna nadále plánuje hrát alespoň menší role, pokud ho tedy někdo ve filmech či seriálech obsadí.

Umělec také tvrdí, že ačkoli herectví miluje už od základní školy, režie je pro něho volnějším oborem, ve kterém se cítí svobodnější, může využít naplno svou fantazii a vše, co má v hlavě.

Proto plánuje se do budoucna více věnovat právě režírování. Dnes je navíc vedoucím spolku SPODINA, ve kterém spojuje obě své lásky – jak hraní, tak práci za kamerou.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články