Oči aligátora nebo kohoutí varlata. Fear Factor vám servíruje tyto i jiné delikatesy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz jidlo
muz jidlo

Pro peníze jsou lidé ochotni udělat opravdu hodně, obzvláště pak v reality show. Přežít na pustém ostrově, zavření v jednom domě s cizími lidmi nebo s vyměněnou manželkou. Těžko byste však hledali zvrácenější reality show, než je Fear Factor.

Faktor strachu v originále Fear Factor je americká reality show plná adrenalinu. V každém díle se objeví šest soutěžících, kteří plní extrémní úkoly vyžadující velkou porci odvahy.

Na vítěze, který úkoly splní nejrychleji, čeká výhra v podobě velké finanční sumy.

Úkoly jako pro kaskadéry

Naprostým standardem jsou úkoly, které mají prověřit, zda mají soutěžící strach z výšek.

Skok z helikoptéry, balancování na římse okna ve třináctém patře a mnoho podobných úkolů připomínající spíše kaskadérské kousky.

V každém díle se také objevuje potravinová výzva. Je to opravdu silný kalibr a někteří nemusí mít žaludek i na samotné sledování plnění těchto úkolů.

Nic pro vegetariány

Tvůrci pořadu rádi používají mixér. Jeho výbornou vlastností je možnost vytvořit smoothie z všelijakých ingrediencí. Každý soutěžící v této výzvě hodí třemi kostkami, na kterých jsou tyto ingredience vypsány.

Poté tři z nich skončí v mixéru a tento nápoj musí soutěžící vypít. Těmi ingrediencemi jsou třeba kohoutí varlata, zvířecí tuk nebo žluč. Soutěžící pak bojují s dávivým reflexem a adrenalinem najednou.

Další zvráceností může být pojídání různých částí těla zvířat. V jednom z dílů měli soutěžící za úkol sníst koňský konečník.

Další takovou „pochoutkou“ můžou být ovčí oči. Ani různé tělní tekutiny nejsou výjimkou. Moč nebo sperma například opic se schovávalo pod názvem „opičí džus“.

I dojení může být zvrácené

Poté už sice nezní kozí mléko nijak nechutně. Ovšem nebyl by to Faktor strachu, aby i tento úkol nevyšperkovala.

Soutěžící totiž museli naplnit sklenici kozím mlékem, které nadojili přímo od koz, ale ne rukama. Dojit mohli pouze ústy.

Ani dort nebo koláč není zárukou jednodušší verze potravinové výzvy. Tvůrci do nich totiž často zakomponují červy, brouky, oči aligátorů, kachní jazyky, shnilé ryby nebo prasečí žaludky.

Jíst se pak může pouze ústy a soutěžící tak můžou dopodrobna sledovat, co přesně pojídají.

Tak co, přihlásili byste se?

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články