„Nesmrtelní“ aneb Lidé, kteří přežili svou vlastní smrt

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
norris
norris

Sice nejsme nesmrtelní, ale u některých lidí můžeme zapochybovat. Lidské tělo je neuvěřitelně složitý mechanizmus, který je na jednu stranu velice křehký a zranitelný, ale na druhou stranu dokáže někdy přežít neuvěřitelné věci. Zde jsme si pro vás připravili neuvěřitelné životní příběhy.

Roy Saullivan

Zdroj: Allthatsinteresting.com

Roy honosící se přezdívkou lidský hromosvod naznačuje, čím byl tento přeživší zajímavý. Pravděpodobnost, že vás zasáhne blesk je přitom 1:10 000. Přesto tento muž přežil dokonce 7 zásahu bleskem. K prvnímu zásahu došlo, když bylo Royovi 30 let v roce 1942. Jednotlivé elektrické výboje zasáhly dvakrát jeho nohu, později pak mu blesk spálil obočí, třetí výboj zasáhl jeho rameno. Dvakrát byl zasažen do své hlavy. „Pouhých“ sedm zásahů však stačilo, aby byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

Richard Norris

Richardovi bylo 22 let , když se mu život změnil k nepoznání. Jednou večer se domů vrátil značně podnapilý, a po hádce s matkou se rozhodl vzít si život. Namířil proti sobě brokovnici a vystřelil. Přesto, že by většina lidí předpokládala, že tento čin bude mít fatální následky neslučitelné se životem, všichni se mýlili a Richard vlastní smrt přežil. Přesto však utrpěl vážná zranění, při kterých přišel o dolní čelist, zuby, pusu, nos i jazyk. Život na dalších patnáct let se však stal pro Richarda nesnesitelným, a proto se rozhodl podstoupit transplantaci obličeje. Série plastických operací nakonec došla ke zdárnému konci a dnes už žije Richard jako před osudnou střelbou.

Aron Ralston

Zdroj: Aron Ralston / CC-BY-SA 3.0

V roce 2003 se změnil život i horolezci, který zdolával skálu v Utahu. Po pádu do kotliny mu zůstala ruka zaklíněná pod 400 kilogramovým balvanem. U sebe měl jen 350 mililitrů vody a tupý nůž. Nakonec se po pěti dnech rozhodl, když mu nešlo pohnout balvanem, ani jej trochu nožem odsekat, uříznout část zaklíněné ruky. Následně pokračoval 11 kilometrů do civilizace, ale přežil. Svého koníčku se však nehodlá vzdát a dál prozkoumává nejnebezpečnější místa planety.

Vesna Vulovicová

Aby to nevypadlo, že kliku mají v životě pouze muži, přidáváme životní příběh jedné letušky. V lednu roku 1972 ve výšce 10 tisíc metrů narušila exploze atentátnické bomby část letadla, které začalo okamžitě klesat k zemi. Následkem přetížení se rozlomil trup letadla a odpadl motor. V té době byla na palubě letadla i dvaadvacetiletá letuška, která ani neměla být ten den v práci. Vesna Vulovićová se stala jedinou přeživší pádu letadla. Záchranáři ji našli ležet polovinou těla ven z vraku letadla. Sice utrpěla frakturu lebky, zlomeniny obou nohou, a tří obratlů, ale přežila. To si však po zbytek života vyčítala. Přesto byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů.

Autor: Lucie Konečná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články