Největší koncentrace milionářů je v jednom finském městečku. Může za to fenomén skupinového sázení

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Pratelstvi
Zdroj: Shutterstock

Skupinové sázení je druh zábavy, který zapříčinil, že se v jednom malém městečku stala parta kamarádů rázem milionáři. Využila totiž možnost poskládat si tiket s přáteli. Každý z party na něj přispěl částkou 250 Kč a milionová výhra byla na světě.

Městečko Siilinjärvi, jehož český překlad zní Ježkovo jezero, je místem s největší koncentrací milionářů. Společně si zde vsadilo hned padesát přátel. Vybrali si loterii Eurojackpot, ve které se zrovna hrálo o maximální jackpot ve výši 2,38 miliardy korun.

Vyplatí se to více, než kdyby sázel každý zvlášť

Každý z padesátky kamarádů přispěl na společnou sázku částkou 10 eur, tedy v přepočtu zhruba 250 Kč. Díky tomu si mohli pořídit sázenku v hodnotě 12,5 tisíce korun.

V praxi to znamenalo, že měli k dispozici mnohem více sloupců, než kdyby sázel každý zvlášť. A protože se jim podařilo uhodnout všechna losovaná čísla, mohli se radovat hned padesátinásobně. Ve výsledku každý člen party získal 47,6 milionu korun.

Skupinové sázení v praxi

Loterii Eurojackpot lze vsadit i u nás a funguje to tak, že s ostatními vybíráte počet vsazených sloupců, cenu, velikost minimálního vkladu a počet podílů.

Stejně jako ve Sportce pak platí, že čím větší sázenka, tím více sloupečků je ve hře. Proto se Finům vyplatilo, že jejich parta byla opravdu početná.

Zájemci si pak ještě vybírají mezi soukromou sázenkou, kterou mohou sdílet s přáteli prostřednictvím e-mailu, nebo veřejnou, k níž se přidávají další neznámí sázející.

Zdroj: Sazka
Autor: redakce

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články