Nebojácná Uma Thurman jako uzlíček nervů: Legendární scéně z Pulp Fiction předcházel strach a napětí

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Pulp Fiction
Pulp Fiction

Některé filmy mají fanouškovskou základnu tak silnou, že hlášky a scény z nich žijí svým vlastním životem doteď. Nejinak je to i v případě kultovního snímku Pulp Fiction Quentina Tarantina, v němž roli Vincenta Vegy ztvárnil John Travolta.

Travolta se k natáčení Pulp Fiction dostal na výslovné přání režiséra Quentina Tarantina, ačkoliv po roli pokukoval jeho kolega a čerstvý držitel Oscara Daniel Day-Lewis.

Původně však byla napsána pro Michaela Madsena, který zazářil už v Tarantinově debutu Gauneři z roku 1992. Jenže ten už se zavázal Kevinovi Costnerovi a jeho westernu Wyatt Earp. Uvažovalo se třeba i o Alecovi Baldwinovi nebo Michaelovi Keatonovi.

Travolta miluje taneční scénu s Umou Thurman. Herečka se jí bála

Oblíbená scéna z filmu samotného herce ale není hledání Mii v domě, ale okamžik, kdy spolu tančí. Není divu, vždyť měl Travolta průpravu už z Pomády a Horečky sobotní noci.

„Scéna, z níž jsem se nejvíce těšil, byl určitě tanec s Umou Thurman v Jack Rabbit Slims. Tím myslím celou konverzaci a následný přesun na taneční parket,“ přiznal v jednom rozhovoru.

Jeho herecká kolegyně měla ale naopak z této části filmu velké obavy, protože tanec nepovažovala zrovna za svou silnou stránku a bála se, že scéna vyzní trapně.

Tarantino totiž chtěl, aby zatančili twist, jenže Travolta před kamerou zkušeně improvizoval a zahrnul i jiné kroky a styly, a tak vznikla scéna, jak ji známe dnes.

Travoltovo ztvárnění Vincenta Vegy mu vyneslo druhou nominaci na Oscara a dostalo zpět do kurzu.

Ačkoliv se především v minulém roce mluvilo o možné další spolupráci Travolty a Tarantina, Travolta tyto spekulace vyvrátil. Žádný společný film prý zatím není v plánu.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články