Naučte se bát na jednom z těchto tří strašidelných míst

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
strach
Zdroj: 123RF.COM

Rádi se díváte na horory, na poutích vás vždy lákaly strašidelné hrady, zajímá vás nadpřirozeno a zkrátka patříte mezi ty, kteří se rádi bojí? Potom pro vás máme rovnou 3 tipy na skvělý výlet, který rozhodně jen tak z hlavy nedostanete.

Někdo se této tématice zcela vyhýbá, jiného fascinuje a pocit strachu v něm tak nějak probouzí adrenalin. Na světě existuje celá řada strašidelných míst, která jsou díky své historii mezi lidmi proslulá. Jedni je obejdou širokým obloukem, jiní se nechají tajemstvím přilákat a po nocích pak nad záhadami přemýšlí. Představujeme čtyři místa, která byste jako nadšenci strašidelné historie rozhodně měli navštívit.

Ostrov panenek v Mexiku

V původním jazyce Isla de las Munécas je ostrov nedaleko města Mexico city. Místo je proslulé svou historií o utopené dívce, kterou nalezl farmář Don Julian Santana Barrera. Několik dní po její smrti se v řece objevila plovoucí panenka. Julian v náznaku úcty k dívce, které panenka patřila, zavěsil hračku na strom. Poté mu ale neznámý hlas v hlavě začal našeptávat, aby na strom věšel více a více panenek. Julian se nakonec ze svého nového zájmu zbláznil, ostrov však dodnes zdobí tisíce panenek zavěšených po stromech a místo se stalo turistickou atrakcí.

Co je na tom všem děsivého? Kromě pověstí o tom, že panenky spolu komunikují a mnoho lidí je už slyšelo předvídat budoucnost nejednoho člověka, zkuste si večer vyrazit do lesa, kde na stromech visí desítky a desítky bezvládných těl.

Opuštěná Carletonská vila

V roce 1894 nechal Willaim Wyckof na ostrově Carleton vystavit luxusní vilu. Měla sloužit jako nové sídlo pro něho i jeho rodinu. Měsíc před nastěhováním však jeho žena zemřela na pozdě objevenou rakovinu.

William se velmi trápil a první noc v novém domě zemřel na zástavu srdce. Vilu tedy zdědil jeho nejstarší syn Clerenc. Ten se potýkal s depresemi a dům se nakonec rozhodl nechat zdemolovat. To se však nestalo, druhá světová válka proces demolice zastavila.

Dnes je vila na prodej v přepočtu za 11 milionů dolarů. Je pravda, že mohlo jít pouze o nešťastnou shodu náhod, mnozí však tvrdí, že vila přinesla rodině obrovskou smůlu. Místo je navíc spoustu let netknuté a vypadá jako z hororu. Dokud nenajde nového majitele, bude sloužit minimálně jako lákadlo turistů.

Bohnický hřbitov

Pokud nechcete za strachem cestovat do ciziny, i v naší Praze se najde místo, které vyvolává v lidech skutečně podivné pocity. Bohnický hřbitov leží vedle léčebny pro duševně nemocné. Pohřbeni jsou zde nejen pacienti z minulosti, ale také prokázaní psychopati a vrazi.

Na hřbitově se sice přestalo pohřbívat již v roce 1951, do dnes však láká řady zájemců o tuhle děsuplnou historii. Vědecky je dokázáno, že lidské tělo začne v prostředí hřbitova reagovat se strachem i za bílého dne. Historie některých pohřbených osob je navíc velmi zajímavá, často až nevysvětlitelná.

Některé fotky z místa navíc zobrazují motivy podivných výjevů nebo jsou z nepochopitelného důvodu v některých místech rozmazané. Místo je zkrátka opleteno velkou spoustou otazníků, a pokud chcete mít před spaním o čem přemýšlet, doporučujeme menší exkurzi.

Rádi se bojíte? Stačí si vybrat. Poznávejte historii zajímavým a osobitým způsobem a obohaťte svůj život o příběhy, ze kterých běhá mráz po zádech.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články