Mučení krysou: Zvíře rozežralo oběť zvenčí, nebo zevnitř. Obě možnosti byly strašlivé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Krysa
Zdroj: Shutterstock

V minulých stoletích byli lidé velmi vynalézaví, co se týkalo ubližování jiným. Ať už šlo o potrestání hříšníka či vězně, nebo o snahu získat informace, různé mučicí techniky vznikaly snad v každém desetiletí. Málokterá ale byla tak strašlivá jako mučení krysou.

Nebylo zapotřebí nic jiného než krysa a nějaká kovová nádoba. Žádné složité konstrukce, žádné komplikované mučicí nástroje. Jen zvíře, ze kterého má většina lidí strach i dnes.

A to si většina lidí nedokáže představit, jaké škody je tento hlodavec schopný napáchat, když má hlad nebo když se něčeho bojí. Vynálezci této techniky ale věděli dobře, jak se krysy chovají.

Zahřívání kovu

V prvním případě šlo o mučení člověka pomocí krysy, která mu byla položena na břicho. Dnes by někomu stačilo už jenom to k tomu, aby nepříteli vyklopil vše, na co se ho ptá.

Krysa byla přiklopena kovovým kýblem nebo klecí, která byla shora zahřívána. Krysa snažící se uniknout nebezpečí se pustila do jediného měkkého, co cítila pod sebou: Do lidského masa.

Její ostré tesáky a drápy se začaly zarývat do těla člověka a krysa začala požírat jeho kůži, maso a poté vnitřní orgány. V neskutečných bolestech strávil mučený i několik hodin.

Pokud člověk omdlel bolestí, velmi rychle se zase probral, protože krysa nepřestávala a nepřestávala. Nakonec takto mučeného člověka nečekalo nic jiného než smrt.

Mučení krysou zevnitř

V tomto případě byla do těla mučeného zavedena trubka. Ať už do pohlavních orgánů u žen, nebo do konečníku u mužů, v obou případech do ní byla vpuštěna krysa a trubka byla uzavřena.

Krysa se pak dostala do těla člověka a začala ho požírat zevnitř. Napáchala škody daleko rychleji než v předešlém případě. Ani tady člověk nemohl počítat s tím, že by přežil.

Podle mnohých je horší metodou ta první, protože člověk viděl, co se s jeho tělem děje. Na druhou stranu je sporné, v kterém případě byla bolest mučeného horší.

Jedno z prvních zdokumentovaných použití této ďábelské techniky proběhlo v Evropě v 17. století během holandské vzpoury, kdy holandský vůdce Diederik Sonoy tuto techniku používal proti zajatým vězňům.

Chilský diktátor Augusto Pinochet ji údajně během své vlády konci 20. století využíval proti politickým oponentům. Jde tak o jednu z praktik, která se používala doslova napříč stoletími.

Dnes je mučení krysou v mnoha zemích zakázáno. V některých se ale dodnes dochovalo alespoň ve formě, kdy je pomocí krysy protivník zastrašován, aby předal nepříteli potřebné informace.

Zdroj: allthatsinteresting.com, medicaldaily.com, historycollection.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články