Mafián Corleone z Kmotra měl netradiční povolání. Tato hvězda září i po 48 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kmotr
Kmotr

Herecká legenda Al Pacino za svou slávu vděčí hlavně roli v nejznámější gangsterce všech dob. Z řadového herce se vyšvihl na špičku Hollywoodu a drží se na ní dodnes.

Ačkoliv podle jeho jména byste ho za rodilého Američana nepovažovali, narodil se v New Yorku. Jeho rodiče však pocházeli z Itálie. Rozvedli se krátce po jeho narození.

Otec se usadil v Kalifornii, kde se živil jako obchodník a otevřel si restauraci Pacino´s Lounge. Mladý Al, celým jménem Alfredo James Pacino, zůstal s maminkou v New Yorku a vyrůstal s prarodiči v Bronxu. Maminka s ním často chodila do kina a on našel zálibu ve vyprávění příběhů.

Herectví se v rodině nesetkalo s pochopením

Začal navštěvovat střední uměleckou školu, ale nedokončil ji. Maminka s jeho směřováním nesouhlasila a on utekl z domova.

Pracoval na poště, v divadle, v kině, jako stěhovák nebo domovník. Mezitím navštěvoval herecké kurzy. Domů ho vrátily až tragické události v rodině. Maminka zemřela, když mu bylo dvacet dva, a hned po ní i dědeček.

Začínal v divadle a nebylo to vůbec jednoduché. Po letech bídy se ale na počátku sedmdesátých let dostal do divadla v newyorském Lincoln centru. Před kamerou se objevil v roce 1969 v komedii Já, Natálie.

Zdroj: Profimedia

Ve druhém snímku Panika v Needle Parku už dostal hlavní roli mladého narkomana a upozornil na sebe tak, že ho režisér Coppola obsadil do role Michaela Corleona v Kmotrovi. Tehdy porazil i hvězdy, jako jsou Robert Redford, Robert de Niro, Jack Nicholson nebo Alain Delon.

Zajímavostí je, že prarodiče Al Pacina pocházeli z italské vesničky Corleone.

Role v Kmotrovi mu otevřela dveře do světa filmu

Tento film ho vynesl na výsluní a byl za něj nominován na Oscara. Jako nejmladší syn dona Corleona v podání Marlona Branda se objevil ještě v dalších dvou dílech a byl znovu nominován na Oscara. Tato nezapomenutelná postava pro něj vytvořila synonymum výborného herce.

Za film Serpico dostal Zlatý glóbus a o téměř deset let později v roce 1993 konečně získal Oscara za hlavní roli ve filmu Vůně ženy.

Ani po přelomu tisíciletí neměl o práci nouzi. Objevil se například v Dannyho parťácích a Quentin Tarantino jej obsadil v roce 2019 do svého filmu Tenkrát v Hollywoodu.

Navzdory tomu, že měl několik dlouhodobých vztahů, ze kterých vzešly tři děti, se nikdy neoženil. Dlouho byl spojován s herečkou Diane Keaton, která ztvárnila jeho manželku ve slavném Kmotrovi.

Letos v dubnu oslavil Al Pacino své osmdesáté narozeniny. Stále je starým mládencem, nedávno dostal kopačky od výrazně mladší izraelské herečky Meital Dohan.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články