Komerční sděleníZajímavosti

Lepší než zlato nebo umění. Kostičky lega jako skvělá investice

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lego
Zdroj: Patat / Shutterstock.com

Přemýšlíte, do čeho letos investovat? Zapomeňte na zlato, akcie nebo dluhopisy. Svoje peníze vložte do lega. Podle studie ruských ekonomů nakupovat tuto (nejen) dětskou stavebnici a zejména její zvláštní edice může být v následujících letech výnosnější než jakákoli jiná investice.

O tom, že lego patří dlouhá léta mezi nejoblíbenější dárky nejen pro děti, není pochyb. Barevné plastové kostičky ale mají i mimořádný investiční potenciál. Alespoň tak to tvrdí autoři studie o investicích do lega z moskevské univerzity HSE.

Lepší než zlato, známky i umění

Výzkumníci analyzovali celkem 2 322 starších nerozbalených sad lega prodaných v letech 1987 až 2015. Z jejich studií vyplynulo, že hodnota trhu s legem z druhé ruky roste každoročně o 11 %. To je mnohem výhodnější než investovat do některých cenných kovů, umění, známek nebo třeba vína.

Přečtěte si také: Děti za všechny peníze. Nejdražší hračky světa

Vedou hvězdné války

Mezi nejdražší prodávané sady patří ty z edice Hvězdných válek. Konkrétně třeba sada Ultimate Collector’s Millenium Falcon, která se dostala do obchodů v roce 2007 a stála necelých 10 tisíc korun, se dnes z druhé ruky prodává i za 65 tisíc.

Kromě setů Star Wars svoji cenu navyšují i modely slavného zaoceánského parníku Titanik, hasičská zbrojnice z filmu Krotitelé duchů či stavebnice s téměř třemi tisíci dílky ze série Marvel Super Heroes.

Hračky jako investice

Dobře vydělat se podle ruských ekonomů dá i na dalších hračkách, včetně panenek Barbie, figurkách superhrdinů nebo modelech aut a vlaků, ale o tom zase třeba příště.

Fantastická dovolená, nové auto či sběratelská edice lega může být vaše, pokud si vsadíte. Superjackpot aktuálně ukrývá desítky milionů korun. Zajistěte si vstupenku do slosování na tomto odkazu.

Autor: redakce

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články